• Wycieczka do Warszawy

          • 27 maja uczniowie klas-I-III oraz oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami , wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

            Pierwszym punktem programu wycieczki był pobyt w Centrum Nauki „ Kopernik”, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone  doświadczenia na interaktywnych wystawach. Dzieci mogły poeksperymentować i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami.  Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, mieszczącego wiele interesujących zabytków ściśle związanych z historią Polski. Uczniowie mogli podziwiać m.in. Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Warszawskiej Syrenki, restaurację "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora, ulicę Kanonia położoną na tyłach katedry św. Jana, w  1972 r. ustawiono tam dzwon, który nigdy nie wisiał. Legenda mówi, że aby mieć szczęście wystarczy obejść go trzy razy. Następnie przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie zatrzymaliśmy się przy  Grobie Nieznanego Żołnierza. Podziwiając wiosenne kolory w Ogrodzie Saskim, udaliśmy się w kierunku  najwyższego zabytku w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki. Budowla ma 46 kondygnacji w tym 2 podziemne, a jego wysokość sięga 237 m. My natomiast skupiliśmy się na 30 piętrze, czyli Tarasie Widokowym, gdzie z wysokości 114 metrów rozpościera się niepowtarzalny i wyjątkowy widok na Warszawę. Atrakcją okazał się również sam wjazd windą, gdyż pokonanie tak dużej wysokości zajmuje zaledwie 19 sekund. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną.   Był to dzień pełen wrażeń.

          • Surwiwal to jest to!

          • W piątek 27 maja grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na niezwykłą wycieczkę. Było to spotkanie z surwiwalową przygodą  w Szkole Przetrwania,,As w Serpelicach. Czekały tam na nas wspaniałe atrakcje: zjazd tyrolką nad Bugiem, strzelanie z wiatrówki, gry terenowe, ścianka wspinaczkowa. Pogoda próbowała pokrzyżować nasze plany, ale na szczęście zapał i niezwykła odwaga w wykonywaniu zadań przez naszych uczniów, odgoniły ciemne chmury.  Wszyscy uczestnicy wyprawy bawili się znakomicie.

          • "Aktywni Błękitni"

          • Nasza szkoła uczestniczy w  Programie  „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie".  Jest to program edukacyjny Wód Polskich, który dzięki współpracy ze szkołami umożliwia naukę o zrównoważonym gospodarowaniu wodami i bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Jego celem jest  realizacja edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochronie przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy.

            Jednym z podjętych  działań w ramach tego projektu był udział uczniów klas I-III w konkursie plastycznym „Jak oszczędzać wodę”. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a laureatem konkursu został uczeń klasy I –Tymon Wolski, który zajął II miejsce.

            Gratulujemy

          • Nasze „ZUCHY”

          • Uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH – Semestralny. Rozwiązując zadania wykazali się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

            Laureatami konkursu zostali:

            Tymon Wolski – uczeń klasy I

            Kinga Jonasz – uczennica klasy III

            Szymon Walczak – uczeń klasy III

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Mistrz Obrazu

          • W tegorocznym konkursie „Mistrz Słowa i Obrazu” pierwsze miejsce za pracę plastyczną pt. „Zwierzęta małe i duże”  zdobyła uczennica klasy III – Maja Adamczyk.
            Wyróżnienia otrzymali dwaj uczniowie również z klasy III: Jan Bieniek i Jakub Sikora
            oraz uczennica klasy V – Patrycja Wajrak.
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

            Gratulujemy!!!

          • Konkurs recytatorski

          • Uczennica klasy III – Kinga Jonasz została wyróżniona w Gminnym Konkursie Recytatorskim za recytację wiersza J. Brzechwy „Pchła Szachrajka”.

            Gratulacje

          • Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju!

          • 3 maja – cóż to za data? Dziś na początku kolejnego tysiąclecia, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się przeciwko pompatycznym i górnolotnym słowom. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Dlaczego więc czcimy dzień 3 maja? Nasi uczniowie znaleźli odpowiedzi na te pytania podczas akademii przygotowanej z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w której zawarte zostały najważniejsze daty i wydarzenia, z tego ważnego dla Polski okresu.

             

            Podczas uroczystości rozdane zostały nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego ,,11 LISTOPADA – 103 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W BIELI I CZERWIENI”, które zostały wręczone przez wieloletnią dyrektor naszej szkoły- Panią Joannę Kaznowską – Wiceprezes Stowarzyszenia ,,U Źródeł Ciemięgi”, Sekretarz Gminy Bełżyce.

             

            Nagrody otrzymali:

            I kategoria - KLASY  I - III:

            1. Tymon Wolski kl. I

            2. Hubert Skałecki kl. II

            3.  Rafał Rynkowski kl. III

            II kategoria - KLASY  IV - VI:  

            1. Angelika Cherubin kl. IV

            2. Ksawery Mirosław kl. V

            3. Marta Pokrzywa kl. VI

            III kategoria - KLASY  VII- VIII:

            1. Wiktoria Wijakowska kl. VII

             

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • SUKCES PIERWSZOKLASISTY

          • Laureat – II miejsce Tymon Wolski

            konkursu  plastycznego pt. „Jak oszczędzać wodę.” zorganizowanego przez Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach ogólnopolskiego programu  edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie.”

            Gratulujemy!!!!!!!!!!

            I życzymy dalszych sukcesów.

          • Konkurs pięknego czytania

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

            jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                    W. Szymborska

                     29 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas 1- 6 uczestniczyli w kolejnej już edycji konkursu organizowanego przez SP im. St. Marusarza w Wojciechowie pt. „ W królestwie słowa i obrazu.”, tym razem pod hasłem „Zwierzęta małe i duże.”

            Zadaniem każdego uczestnika było przeczytanie fragmentu utworu literackiego związanego z tegorocznym hasłem. Wszyscy uczniowie bardzo pięknie zaprezentowali przygotowany tekst.

            Zwycięzcy z naszej szkoły to:

            Uczennica klasy II – Łucja Marzęda – Wicemistrz Słowa

            Uczennica klasy II – Nikola Węglińska - Wyróżnienie

          • DZIEKUJEMY!!!

          • Kochani to dzięki WAM ...

            dziś pani Renata Rakuś i pani Ewelina Poleszak- wolontariat Szkoły Podstawowej im Polskich Olimpijczyków w Miłocinie zawiozły zebrane potrzebne  rzeczy do Domu Dziecka "Nowy Dom" w Przybysławicach...

            Nawet nie wiecie jak wspaniałe  dzieci oraz opiekunowie tam mieszkają ♡♡♡♡

            To na pewno nie był ostatni raz...

             

            "Człowiek jest wielki nie przez to co ma ..

            Lecz przez to  czym się dzieli..."

            red.Ewelina Poleszak 

    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024