• „GÓRA GROSZA”

• „W Górę Grosza się włączymy tak, tak, tak!

Zbiórkę monet urządzimy tak, tak, tak!

Dużą kwotę znów zbierzemy,

dzieciom domy zbudujemy.”

„GÓRA GROSZA” - PODSUMOWANIE

03.01.2022r. – 30.06.2022r.

Już po raz dwudziesty drugi Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja ta na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz!

Do akcji włączyli się uczniowie z klas I, II, III, V i VI

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać  kwotę – 115zł 66 gr

Szczególne wyróżnienie i gratulacje należą się:

klasie VI z wychowawcą p. Rnatą Rakuś

Klasa uzbierała największą liczbę monet (2428) oraz

największą  kwotę( 47zł 68gr) pieniędzy.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Koordynatorem szkolnej akcji był opiekun SKO: Jolanta Gorgol

My już wiemy - jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

• „Biblioteka – świat w jednym miejscu.”

• To hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek podczas którego został ogłoszony w naszej bibliotece szkolnej konkurs. Był to konkurs na dowolną pracę (plastyczną, literacką), która miała zachęcać do korzystania z zasobów biblioteki i częstego sięgania po książkę. Liczna grupa uczniów, bo aż siedemnaścioro z klas I – III, wykonało piękne prace plastyczne. Prace wyeksponowane są na gazetce bibliotecznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkiem w postaci książki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy miłej lektury.

• WYNIKI KONKURSU „Świetlik 2022”

• W dniu 8 marca ośmioro uczniów  z klas I – III wzięło udział
            w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny.

Nasi uczniowie bardzo pięknie zaprezentowali swoją wiedzę, o czym świadczą ich wyniki. I tak:

Wyróżnienie otrzymała Nina Łukawska uczennica klasy I.

Wyróżnienie otrzymał Tymon Wolski uczeń klasy I.

Wyróżnienie otrzymał Szymon Walczak uczeń klasy III.

Uczniowie dostali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

• Dzień Rodziny

• Społeczność naszej szkoły 1 czerwca zorganizowała  wspaniały  piknik pod hasłem, "Dzień Rodziny". Nie zabrakło prezentacji klas, konkursu talentów oraz zawodów sportowych. Czas umiliły nam dmuchańce i malowanie twarzy, a smaku dodały pyszne lody, popcorn i wata cukrowa. Zmęczeni atrakcjami uczestnicy mogli odpocząć i posilić się przy grill. Zabawa była przednia, a ten wspólnie spędzony czas dostarczył nam wielu uśmiechów i wspaniałych wspomnień.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców w ogromną pomoc podczas organizacji tej wspaniałej imprezy.

• ,,Pieśń Afrodyty. Bogowie i Herosi "

• 20.05.2022 r. uczniowie kl. II, III, IV, V, VI wybrali się do Centrum Kongresowego UP w Lublinie na spektakl pt. ,,Pieśń Afrodyty. Bogowie i Herosi" w wykonaniu Teatru Forte.

Tematyką przedstawienia była starożytna Grecja, bogowie olimpijscy oraz bohaterowie mitów.  W tekście musicalu, w ciekawy sposób wplecione zostały związki frazeologiczne dotyczące mitologii. Użyte zostały również różne formy przekazu m.in. takie jak:  teatr cienia, taniec oraz żarty sytuacyjno - językowe.Spektakl okazał się interesujący zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu inicjatywy.

Sobota 18.05.2024