• Test Umiejętności Trzecioklasisty - ogólnopolski sprawdzian wiedzy uczniów klas trzecich zaliczony!

• Test Umiejętności Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji zwany edukacją wczesnoszkolną.

W dniach 7,8,9 maja 2024 roku uczniowie klasy III z naszej szkoły pisali swój pierwszy w edukacji szkolnej  egzamin. We wtorek - 7 maja pisali test umiejętności z języka polskiego, w środę - 8 maja przystąpili do testu z matematyki, a w czwartek - 9 maja sprawdzali swoje umiejętności z języka angielskiego. Aby podkreślić rangę egzaminu uczniowie przychodzili do szkoły w galowych strojach i z pozytywnym nastawieniem, gdyż podczas przygotowań do sprawdzianu wykazywali się dużą wiedzą. Badanie wiedzy i umiejętności trzecioklasistów jest niezwykle ważne pod względem edukacyjnym, dostarcza istotnych informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętnościach w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Analiza wyników sprawdzianu w formie oceny kształtującej stanowi ważną informację zwrotną oraz motywuje uczniów do nauki. Podczas wypełniania testów  uczniowie byli spokojni, opanowani i skoncentrowani na rozwiązywaniu zadań. Teraz, razem z nimi, czekamy niecierpliwie na wyniki i trzymamy za nich kciuki.

Poniedziałek 20.05.2024