• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września był  dniem kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele zorganizowali w naszej szkole zajęcia, które pozwoliły uczniom dostrzec drzemiące w nich umiejętności, zdolności, talenty. Motywem przewodnim tego dnia była oczywiście kropka .

Mnóstwo kolorowych kropek i kropeczek zagościło na naszych zajęciach. Uczniowie oraz nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani w kropki.  Chętni wykonali prace plastyczne, które zawisły na szkolnym korytarzu.

• Z wizytą w Poleskim Parku Narodowym

• W ramach realizacji projektu "Chrońmy bioróżnorodność" sfinansowanego ze środków Funduszu Ekologicznego WFOŚiGW w Lublinie nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.

Zobaczyli tam niezwykły Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, a także przemierzyli ścieżki dydaktyczne podziwiając niezwykłe uroki tamtejszych terenów. Dzięki ogromnej wiedzy przewodników, którzy oprowadzali nasza grupę zajrzeli oni w rózne zakątki tego niezwykłego miejsca. Uwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Oby więcej tak udanych wyjazdów!

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• Nasza społeczność szkolna – jak co roku – przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, propagującej znajomość literatury narodowej. Lekturą 12. odsłony tejże akcji było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Zaplanowane działania odbyły się w piątek, 8 września. Tego dnia podczas lekcji języka polskiego w klasach 4-8 czytane były wybrane fragmenty dzieła, chętni uczniowie założyli stroje inspirowane bohaterami powieści, zaś na zajęciach powstały kolorowe zakładki do książek zawierające cytaty autorstwa Orzeszkowej. Z kolei w klasach młodszych uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające nadniemeńskie krajobrazy. Dzień później delegacja naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie na Placu Litewskim oraz przez Urząd Miasta przed lubelskim Ratuszem.

Red. Agata Trojanowska-Marzęda

• Rajd Pamięci Stanisława Zięby ps "Tygrysa"

• Dnia 09 września 2023 roku (sobota) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie razem z nauczycielem panią  Eweliną Poleszak uczestniczyli w Rajdzie Pamięci Stanisława Zięby ps "Tygrysa". Niezwykły bohater, jako 20-letni chłopak zginął w samotnej walce z Niemcami na obrzeżach wsi Ignaców w gminie Wojciechów.

Stanisław Zięba najpierw pochowany został w miejscu swojej śmierci,  a po kilku dniach na cmentarzu w Matczynie.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin i 80.  rocznicę śmierci Stanisława Zięby ps "Tygrysa". Rajd upamiętniający postać niezwykłego wojownika zorganizowany został po raz piąty. Na początku była Msza św. w kościele w Matczynie, a następnie złożono kwiaty na cmentarzu parafialnym. Uczestnicy rajdu pokonali trasę z Matczyna do Wojciechowa.

Jednocześnie mogliśmy poznać  krewnych Stanisława - Jego Brata Zbigniewa z Synami i Wnukiem oraz posłuchać wielu wspaniałych opowieści o wydarzeniach z tamtych czasów.

Dziękujemy Organizatorom, a przede wszystkim komendantowi rajdu druhowi Andrzejowi Morozowi za kultywowanie  historii na naszych terenach.

Ewelina Poleszak

• „Kredkobranie”

• Po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji charytatywnej „ Kredkobranie”.

Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach.

Zbierane artykuły muszą być nowe.

Zbiórka potrwa do 30.09.2023 r.

Przynoszone artykuły należy składać do sali numer 12 do p. Rakuś i do p. Poleszak lub do przedstawicieli wolontariatu i SU.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023-2024

• 4 września 2023 r. Mszą świętą sprawowaną przez naszego proboszcza – ks. Józefa Brodaczewskiego oraz wspólną modlitwą pod jego przewodnictwem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2023/2024.

Pani Dyrektor – Monika Szumera  wszystkim zgromadzonym życzyła, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Po występie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i uczniów klasy II Pani Dyrektor  przecinając wstęgę, uroczyście otworzyła nowy rok szkolny.

J. Kruk

• Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji

#NarodoweCzytanie.

Zaplanowane działania odbędą się w naszej szkole w piątek, 8 września. Zachęcamy uczniów do przebrania się w strój inspirowany bohaterami powieści Elizy Orzeszkowej.

Zapraszamy również uczniów oraz rodziców do udziału w wydarzeniach mających miejsce w Lublinie (Ratusz, Plac Litewski), które odbędą się w sobotę 9 września o godz. 12:00.

Czwartek 02.05.2024