Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie
Gdzie jest ENERGIA!!!
Technologii Google 3D
Uczniowie klasy II na lekcji języka angielskiego poznali tajniki technologii Google 3D i zaprosili do swojej klasy kilka dzikich bestii. To było wspaniałe doświadczenie!
2
Światowy Dzień Wody
22 marca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Poprzez podjęte działania chcieliśmy zwrócić uwagę dzieci na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i co za tym idzie – konieczność dbania o nie.
W tym dniu uczniowie wykonali plakaty promujące oszczędzanie wody, gazetkę zawierającą informacje o wodzie, z podkreśleniem jej znaczenia w życiu ludzi, roślin i zwierząt.
W ramach niniejszej akcji uczennice klasy III przedstawiły scenkę „Wywiad z Kropelką Wody”, z której młodsze dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda w kranie.
Uzupełnieniem działań była prezentacja multimedialna poruszająca temat zanieczyszczenia wód.
W klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych dzieci prowadziły doświadczenie – filtrowanie wody. Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia, wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.
17
STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA 2022 - WYNIKI
W dniach 5 - 14 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 2 zmagali się z zadaniami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego. Uczestniczyli w konkursach z zakresu edukacji: polonistycznej - „Abecadło” i „Ortografek”, matematycznej -„Plusik” oraz w konkursie plastycznym „Plastuś”.
LAUREAT Z KLASY II to:
Filip Koral - Wyróżnienie
w konkursie plastycznym „Plastuś”
w kategorii Pocztówka
Zwycięzca otrzymał medal oraz dyplom. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała – koordynator Jolanta Gorgol
7
„GÓRA GROSZA” - PODSUMOWANIE
„W Górę Grosza się włączymy tak, tak, tak!
Zbiórkę monet urządzimy tak, tak, tak!
Dużą kwotę znów zbierzemy,
dzieciom domy zbudujemy.”
„GÓRA GROSZA” - PODSUMOWANIE
01.11.2022r. – 28.02.2023r.
Już po raz dwudziesty trzeci Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja ta na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.
Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz!
W tym roku do akcji włączyli się uczniowie z klas I, II, VI i VII oraz po raz pierwszy oddział przedszkolny 3,4 – latki.
W tegorocznej akcji udało nam się zebrać kwotę – 282 zł 07 gr
Szczególne wyróżnienie i gratulacje należą się:
dla oddziału przedszkolnego 3,4 – latki ,którym opiekują się – pani Ewelina Zielonka i pani Katarzyna Kutyła
Grupa uzbierała największą liczbę monet (10446) oraz
największą kwotę( 100 zł ) pieniędzy.
Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!
Koordynatorem szkolnej akcji był opiekun SKO: Jolanta Gorgol
My już wiemy- jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.
Wycieczka do Lublina
27 marca 2023 roku w Międzynarodowym Dniu Teatru uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I – IV naszej szkoły uczestniczyli w musicalu profilaktyczno-dydaktycznym pt. „Dzwonnik z Notre Dame.” w wykonaniu teatru Forte.
Główny bohater Quasimodo chował się przed światem na dzwonnicy Katedry Najświętszej Marii Panny w Paryżu. Powodem ukrywania był jego odstraszający wygląd. Podczas święta błaznów wymknął się ze swojej samotni i przypadkowo spotkał piękną cygankę Esmeraldę. Cyganka pomogła zrozumieć bohaterowi, że nie wygląd jest ważny lecz to co kryje się w duszy i sercu człowieka. Nie oceniamy ludzi po wyglądzie – takie przesłanie wybrzmiało ze sceny do najmłodszych widzów.
Każdy region ma swoje skarby. Jednym z kulinarnych skarbów regionu lubelskiego jest pyszny i aromatyczny cebularz dlatego po spektaklu dzieci udały się z wizytą do Regionalnego Muzeum Cebularza. Poznały tu historię i przepis na wywodzący się z kuchni żydowskiej przysmak - lubelski placek z cebulą i makiem, a następnie miały możliwość samodzielnego przygotowania wypieku. Pobyt w muzeum to dobra zabawa dla małych i dużych o czym przekonacie się oglądając fotorelację.
Na koniec wizyty w muzeum uczniowie mieli możliwość zakupu pamiątek oraz dodatkowych cebularzy - chronionych prawem Unii Europejskiej jako produkt regionalny.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu powrócili z uśmiechem na twarzy.
Opracowała – organizator wycieczki –Jolanta Gorgol
26
Dekoracje
Dekoracje wielkanocne przygotowane przez Panią Joannę Kruk.
1
Debata w ramach programu profilaktycznego odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie
PROGRAM "ODPAL MYŚLENIE NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE"
W dniu 23 marca klasa 8 pod okiem wychowawcy klasy p. Eweliny Poleszak oraz psychologa szkolnego p.Agnieszki Rusin w ramach realizacji programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie, odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klasy IV - VIII ze specjalistami. Program ten ma na celu zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości zażywania środków odurzających, konsekwencji prawnych oraz promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień. Spotkanie uczniów ze specjalistami zajmującymi się problemem uzależnień miało formę debaty, podczas której uczniowie mogli zadawać pytania, wyjaśniać wątpliwości, dzielić się własnymi opiniami. Debatę rozpoczęła przygotowana przez ósmoklasistów prezentacja oraz scenki dotyczące uzależnień. Następnie wszyscy mieli możliwość rozmowy ze specjalistami i zapoznania się z konsekwencjami prawnymi, zdrowotnymi i społecznymi jakie wiążą się z dopalaczami i innymi uzależnieniami.
Na koniec nasi uczniowie podsumowując przedstawili wnioski naszego spotkania które były idealnym zakończeniem.
Młodzieży serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie do projektu:)
Szczególne podziękowania kierujemy do grona zaproszonych gości, którzy mimo licznych obowiązków znaleźli czas, by służyć naszej młodzieży swoją wiedzą i doświadczeniem:
Ochotnicza Straż Pożarna Miłocin-Czajki P. Miłosz Adamczyk
Komenda Miejska Policji Lublin Wydział Prewencji - P. Elżbieta Konowałek
Dzielnicowy - P. Cezary Jurak
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Lublin - P. Renata Trzaskowski - Misztal
Ratownik Medyczny - P. Stanisław Kamela
Lekarz - dr n med. Piotr Rusin
Dyrektor SP Miłocin - P. Monika Szumera
DZIĘKUJEMY
ps. W związku z przeoczeniem PRZEPRASZAM w imieniu autora tekstu za pominięcie pośród zaproszonych gości przedstawiciela Straży p. Miłosza Adamczyka
4
Dzień Św. Patryka i Pierwszy Dzień Wiosny
Tego dnia w naszej szkole mocno się zazieleniło. Było ku temu kilka powodów. 21 marca obchodziliśmy I Dzień wiosny połączony z Dniem Św. Patryka. Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielami wolontariatu szkolnego zorganizowali w tym dniu dzień bez plecaka oraz zabawy z "Patrykową" fotobudką. Każdy również mógł spróbować irlandzkich słodkości. Cała społeczność szkolna wzięła również udział w krótkiej lekcji tańca irlandzkiego. Było dużo zabawy i śmiechu. Zapraszamy wszystkim na fotorelację z tego wydarzenia.
38
Wiosna
DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE
Dnia 15 marca 2023r Szkoła Podstawowa im Polskich Olimpijczyków w Miłocinie powitała przyszłych uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców. Nasi goście mieli okazję zwiedzić szkołę i przedszkole, a także zapoznać się z ofertą placówki. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych i wspólnej zabawie. Społeczność naszej szkoły z niecierpliwością czeka na przyszłych uczniów i przedszkolaków. Do zobaczenia we wrześniu!
2
„Świetlik” 2023
14 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły z klas I - III uczestniczyli w XVI EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych – „Świetlik”
Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Od roku 2019 organizatorem Konkursu jest Fundacja Akadamia IBSE.
Aby przystąpić do konkursu wszyscy uczestnicy musieli wykonać doświadczenia dedykowane dla każdego poziomu. Wnioski z tych doświadczeń wykorzystali następnie do udzielenia odpowiedzi na pytania znajdujące się w testach.
Każdy uczestnik na pamiątkę udziału w konkursie, otrzymał mały upominek -notesik na magnesie.
Koordynator szkolny – Jolanta Gorgol
LITERATURA JEST KOBIETĄ – NIEODGADNIONĄ KSIĘGĄ
„Tajemnicą jesteś,
z księgi czarów – zbiegłą,
mgłą zaklętą,
którą nieliczni tylko przejdą...
Kobieto – puchu marny,
a nie do zdobycia.
„Kobieto – ile w tym słowie
- piękna miłości i życia...”
Tegoroczne Święto Kobiet w naszej szkole stało się wyjątkową „Okazją do czytania” i zainspirowało bibliotekę szkolną do przygotowania wystawki książek zatytułowanej „Kobiety, panie, dziewczęta... w literaturze”. Co więcej, z księgozbioru zostały do niej wybrane książki napisane przez kobiety. Wśród zaprezentowanych tytułów książek znalazło się wiele popularnych imion, takich jak: Ania, Mania, Kasia, Karolcia, Kasia, Martynka, Zosia, Asiunia, Hania, Nela, Werka, Małgosia, Nina... Wystawce towarzyszyła gazetka tematyczna w kąciku „Głos Biblioteki” oraz okolicznościowy plakat przedstawiający wybitne Polki, przygotowany przez dzieci ze świetlicy szkolnej.
Agata Trojanowska-Marzęda
6
"Zuchy" z naszej szkoły
W dniach 8 i 9 marca 2023 roku uczniowie z klas I –III brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Semestralnym – Zuch organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej
Konkurs Zuch (test zintegrowany) polega na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Konkurs Zuch z języka angielskiego sprawdza znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów.
Obydwa konkursy rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej. Testy konkursowe zawierają 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z tym każdy uczeń ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Pytania konkursowe mogą zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi.
W tym konkursie każde dziecko zostanie uhonorowane dyplomem.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Koordynator szkolny – Jolanta Gorgol
7
Pierwsza pomoc
23 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez strażaków z OSP Miłocin-Czajki. Zajęcia rozpoczęły się pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy. Opowiedzieli dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w chwili zagrożenia życia np. utraty przytomności. Nauczyły się jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów. Każdy miał możliwość praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomu. Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia dla zdrowia i życia.
Składamy serdeczne podziękowania OSP Miłocin-Czajki za ciekawe i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.
20
Zapraszamy
Życzenia
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Pamięć o nich uczczona została w naszej szkole uroczystym apelem, poświęconym przybliżeniu historii oraz osobom związanym z tymi wydarzeniami. Minutą ciszy społeczność szkolna uhonorowała śmierć poległych żołnierzy.
Klasy I-III wykonały tematyczne plakaty.
W klasach IV - VIII odbyły się lekcje poświęcone tej tematyce.
Uwieńczeniem uroczystości był udział wszystkich klas w XI Edycji biegu ,,Tropem Wilczym", którego celem jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.
11
„Tydzień wyboru drogi kształcenia”
Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim –
„Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
1) 500 303 388
2) 509 731 851
3) 668 356 436
4) 881 238 455
5) 605 635 605
Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .
Godziny dzwonków
Piątek 06.12.2024
Kalendarz
brak danych