Archiwum Aktualności
Kartka dla obrońców granic
Andrzejki kl 5
- 4
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W tym tygodniu zakończyliśmy szereg działań poświęconych Prawom Dziecka. We wszystkich klasach odbyły się lekcje wychowawcze, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi aktami prawnymi jak Konwencja Praw Dziecka, Powszechna Deklaracja Praw człowieka oraz działalność organizacji UNICEF. Wszyscy uczniowie zaakcentowali ten dzień ubierając coś niebieskiego, a przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu przeszli po klasach z koszem pełnym praw dziecka, aby każdy uczeń mógł dokładnie je poznać. Zapraszamy na fotorelację z tych działań.
17
PIERWSZE SUKCESY PIERWSZAKÓW
Uczniowie klasy I naszej szkoły zostali Laureatami konkursu plastycznego pt. ”Zamiast budować mur – przystąp do mediacji”. Konkurs organizowany jest już po raz kolejny w ramach Programu Mediacji Rówieśniczych przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Program ten objęty jest porozumieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie z Kuratorem Oświaty w Lublinie.
II miejsce - Oliwia Madajczyk
Wyróżnienie – Tymon Wolski
W konkursie brały udział również Nina Łukawska i Hana Kornacka z klasy I.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć.
5
Numery
Dzieci uczą rodziców
11 listopada 2011 r.
Konkurs na mema!!!
Droga Młodzieży!
Wreszcie jest!
Konkurs na mema!!! -
Ogłaszam konkurs na mema
o tematyce biologicznej lub chemicznej ;p
Oto zasady:
1. Uczestnikiem może być uczeń naszej szkoły z kl. IV - VIII;
2. Jeden uczeń może wysłać max. 2 prace;
3. Mem musi mieć związek z biologią (przyrodą, zwierzętami, roślinami, anatomią człowieka, genetyką, ewolucją, ekologią) lub chemią;
4. Mem nie może nikogo obrażać ani wyśmiewać;
5. Memy należy tworzyć w oparciu o własne pomysły i z udziałem swoim własnym lub kolegów/koleżanek ze szkoły lub członków rodziny;
6. W przypadku mema, na którym jest inny uczeń naszej szkoły, musicie mieć jego zgodę (choćby ustną) na publikację mema;
7. Mem powinien być zapisany w formacie jpg lub png;
8. Zwycięskiego mema wyłoni komisja konkursowa oraz społeczność szkolna poprzez lajki;
9. Wszystkie memy zostaną opublikowane tutaj na blogu, a najlepsze zostaną wydrukowane i wyeksponowane na szkolnym korytarzu;
8. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni ;)
Prace przesyłacie na adres: grazyna.spmilocin@gmail.com
Termin nadsyłania prac: 10 grudnia 2021 r.
Organizator: Pani od biologii i chemii 😉
#SkołaDoHymnu
#SzkołaDoHymnu
Śniadanie Daje Moc
Uczniowie klasy 3 analizowali "Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej". Utrwalali podstawowe zasady żywienia. Poznawali poszczególne produkty należące do każdej grupy. Ich uwaga skupiła się na zawartości witamin w poszczególnych produktach spożywczych. Uwieńczeniem zdobytej wiedzy było własnoręczne przygotowanie "kanapek z witaminami".
1
ŚNIADANIE DAJE MOC!
Zdrowe śniadanie w klasie drugiej
10
„KLASA I Z MIŁOCINA OD ŚNIADANIA DZIEŃ ZACZYNA”
8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce jako „Dzień Śniadanie Daje Moc”.
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques – organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
Intencją pomysłodawców jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych. Badania pokazują, że około 40% uczniów i studentów rezygnuje ze śniadania. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów.
W tym dniu w wielu szkołach promuje się zdrową żywność i zachęca do prawidłowego odżywiania.
Uczniowie klasy I z naszej szkoły na początku zajęć, podczas pogadanki zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Poznali szczególną rolę posiłku porannego jakim jest pierwsze i drugie śniadanie. Rozmawiali o składnikach i wartościach odżywczych jakie powinno zawierać śniadanie. Śniadanie jest dla ucznia pierwszym posiłkiem przed rozpoczęciem wytężonej pracy umysłowej, dlatego powinno być bogate w odpowiednie wartości odżywcze i witaminy. To śniadanie daje uczniom siłę do nauki, zabawy i ruchu. Nie zapominajmy przy tym, by składało się ono ze zdrowych produktów, dużej ilości warzyw i owoców. Po bogatej dawce wiedzy ochoczo przystąpili do wykonania pomysłowych kanapek i owocowo-warzywnych szaszłyków. Podczas wspólnego posiłku dzieci miały możliwość wymiany swoich doświadczeń związanych ze sposobami sporządzania śniadania w ich domach. Przypomniały sobie również zasady kulturalnego spożywania posiłków.
"Już wiemy jak sprawić by każde śniadanie było smaczne, a przede wszystkim zdrowe" - mówią dumnie pierwszoklasiści.
Opracowała Jolanta Gorgol
11
Dwujęzyczny przedeszkolak
"Witajcie w naszej bajce..."
Dzień postaci z bajek w naszej szkole oraz kiermasz muffinek prowadzony przez Samorząd Uczniowski.
56
"Szkoła pamięta"
Dzieci Uczą Rodziców
Przerwa na czytanie
II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji
pt. ,,Przerwa na czytanie –
bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej 28 października 2021 r.
w ramach :
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.Celem akcji była:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- integracja środowiska szkolnego;
- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Po wcześniejszych przygotowaniach polegających na wyborze dnia, w którym odbędzie się akcja, poinformowaniu kadry pedagogicznej, administracji i uczniów o „Przerwie na czytanie”, przygotowaniu gazetki bibliotecznej, rozwieszeniu plakatów informacyjnych, wyeksponowaniu książek z biblioteki i wydzieleniu „Stref czytania”, w czwarte 28 października 2021 r. rozpoczęto bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Strefy czytania były przygotowane zarówno na dolnym jak i na górnym korytarzu naszej szkoły. Na półeczkach i stolikach były wyeksponowane książki dla młodszych i starszych uczniów oraz zostały przygotowane miękkie siedziska dla poczucia lepszego komfortu czytelnika. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. W akcji wzięły udział wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami. Najmłodszym uczniom, którzy jeszcze nie opanowali w pełni sztuki składania liter, głośno czytali wychowawcy. Czytano więc w klasach, na korytarzu, czytano na boisku szkolnym i oczywiście w bibliotece. Czytano w towarzystwie i samotnie w zaciszu.
CZYTANO WSZĘDZIE!
Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytania na przerwie.
W tym roku do wspólnego działania przystąpiło 79 uczniów!Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej.
Koordynator akcji Jolanta Gorgol
17
#SzkołaPamięta
Do ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta włączyli się również członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Podczas odwiedzin swoich najbliższych na cmentarzach nasi wolontariusze pamiętali również o zapaleniu zniczy na grobach żołnierzy i wszystkich tych, którym zawdzięczamy życie w wolnej Polsce. Jesteśmy dumni z ich pięknej postawy.
17
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA
26 października uczniowie klas I,II,III,IV oraz oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zamościa. W pierwszej kolejności wyruszyliśmy na spacer po Starym Mieście, Podczas którego pan przewodnik przybliżył nam niezwykle ciekawą historię tego miasta. Dowiedzieliśmy się, że Zamość nazywany jest Padwą Północy oraz Perłą Renesansu. Mieliśmy też chwilkę na zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się na warsztaty laboratoryjne do „MiniLabu”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest suchy lód, sprawdzali czym jest tajemnicza mgła, badali jej właściwości. Za pomocą różnych naczyń laboratoryjnych i przyrządów wykonywali doświadczenia chemiczne ze zmieniającymi się kolorami, wybuchami piany i gigantycznymi bańkami mydlanymi. Oj działo się, to była świetna zabawa i …nauka. Wizyta w laboratorium rozbudziła wśród dzieci ciekawość świata i pokazała, jak ciekawe mogą być zagadnienia z dziedziny nauk ścisłych. Po warsztatach laboratoryjnych udaliśmy się na obiad. Kolejnym punktem naszej wycieczki był obiad. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zamojskiego zoo. Na miejscu zobaczyliśmy wiele rożnych gatunków zwierząt: lwy, tygrysa, żyrafę, sowy, różne owady, rzadkie rodzaje węży, żab i pająków, różne gatunki małp. Nikt nie mógł odpuścić sobie zdjęcia przy fotościance z lemurami i żyrafami. Pogoda dopisywała, więc spacer i oglądanie zwierząt sprawiały dużo radości.
Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń oraz zdobytej wiedzy.
red. Dorota Misztal-Szyszko
98
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025
Kalendarz
- brak danych