Aktualności
Archiwum Aktualności
PAMIĘTAMY!
Życzenia Kl I i II
Życzenia Kl IV
Życzenia
Życzenia
Życzenia
Życzenia
Życzenia
Życzenia
Wielkanoc
Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce już od X wieku. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. Przez wieki powstało wiele obrzędów i zwyczajów, związanych z tymi Świętami, z których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego. Wciąż święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów, ozdabiamy domy świątecznymi stroikami i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek.
Aby w pełni cieszyć się tym wyjątkowym czasem dobrze jest zadbać o odpowiedni nastrój. W zbudowaniu wielkanocnego klimatu pomagają wielkanocne ozdoby.
Oto propozycje wielkanocnych ozdób wykonanych przez uczniów klasy III.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
7
Świąteczne zwyczaje - wysyłanie kartek świątecznych
Zbliżają się Święta Wielkanocne, w związku z tym uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią już po raz kolejny przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla byłych pracowników naszej szkoły.
Pisanie kartek nie jest żadnym obowiązkiem lecz dobrym zwyczajem. Nie ma pewnie wśród nas osoby, której ten zwyczaj nie byłby znany. Rodzi się zatem pytanie skąd się on wziął. Otóż, zasługę wynalezienia świątecznych pocztówek przypisuje się Szkotowi – Thomasowi Sturrock, który około 1841 roku stworzył pierwszą kartkę. Udało mu się zarazić innych swoim pomysłem i sprawić, że wysyłanie życzeń świątecznych stało się niezwykłym zwyczajem.
Pomimo, że obecnie w czasach ,,nowoczesnych”, dużo osób korzysta z możliwości wysyłania wirtualnych kartek, to jednak nie zastąpią one tej wykonanej własnoręcznie, którą wyciąga się przed świętami ze skrzynki pocztowej.
Może w tym roku warto się postarać? Bowiem to, co wymaga od nas więcej wysiłku jest bardziej doceniane.... Niech każdy z nas przyczyni się do podtrzymywania tradycji wysyłania kartek świątecznych. Miło otworzyć kopertę i stwierdzić, że ktoś o nas pomyślał! Zachęcamy do tradycyjnej formy przesyłania i przekazywania życzeń świątecznych.
Czasu, aby wysłać kartkę zostało niewiele, ale jeszcze możemy to zrobić.
Dzień Św. Patryka
W naszej szkole już wiosennie i kolorowo. W tej radosnej atmosferze świętowaliśmy Dzień Św. Patryka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 przygotowały piękną i wesołą inscenizację przedstawiającą najważniejsze informacje o Św. Patryku - patronie Irlandii oraz związane z tym świętem legendy i tradycje. Obowiązywał oczywiście zielony strój. Wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami przygotowały kapelusze legendarnego irlandzkiego skrzata Leprechauna. Wszyscy uczniowie wykonali piosenkę w języku angielskim o tym radosnym wydarzeniu. Dzieci zaprezentowały także wiersze i przysłowia związane z nadchodzącą wiosną. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.
1
Laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.: „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”
III miejsce – Aleksandra Walczak uczennica klasy III
ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie
Konkurs został ogłoszony przez Sportową Szkołę Podstawową nr 17 w Sosnowcu z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO (27 LUTEGO) - Niedźwiedź polarny to jeden z największych lądowych drapieżników, choć trudno nazwać go lądowym, gdyż bardzo dużo czasu spędza pływając i polując w wodzie. Celem konkursu było zachęcenie do poszukiwania niestandardowych pomysłów, poznawanie specyfiki przyrody, w której żyją niedźwiedzie polarne i ćwiczenie umiejętności obserwowania otaczającej rzeczywistości.
Nasza Laureatka samodzielnie uszyła niedźwiadka z białego filcu oraz białej i czarnej włóczki.
Otrzymana nagroda to książka Agnieszki Syczyło –
„O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy.”, ołówek, gumka i dyplom.
Prace na konkurs przygotowały również Alicja Poleszak i Oliwia Wróbel
– uczennice klasy III.
Na konkurs wpłynęły 174 prace.
Gratulujemy!!!
Opracowała: Jolanta Gorgol
Przedszkola i żłobki
„Mała chmurka w krainie śniegu.”
Podsumowanie II modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III
„Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
Tytuł II modułu to „Mała chmurka w krainie śniegu.”
Moduł II realizowany był przez uczniów klasy III
od 22 grudnia 2020r. do 20 marca 2021r. w oparciu o książkę Holly Webb
„Zagubiona w śniegu.”
„Zagubiona w śniegu” to wzruszająca i ciepła opowieść o przyjaźni wrażliwej dziewczynki z małą kotką Pusią. Pusia rozpaczliwie pragnie mieć własny dom, tak jak jej bracia i siostry, ale najwyraźniej nikt jej nie chce... A potem na farmie pojawia się Ela. Od razu zakochuje się w Pusi i błaga mamę, by pozwoliła jej zabrać kicię, ale mama jest nieubłagana. Nie chce w domu kota. Pusia i Ela mają złamane serce... A Pusia jest przerażona. Co się dzieje z kociętami, których nikt nie chce?...
Jeśli chcecie się dowiedzieć to zachęcamy do przeczytania lektury.
Uczniowie klasy III w trakcie II modułu, uaktualnili gazetkę poprzez zmianę liści na śnieżynki, adekwatnie do pory roku. Uzupełnili kolejne karty w Lekturnikach. Przygotowali plakat zachęcający innych uczniów do przeczytania tej lektury. Na plakacie znalazły się portrety głównej bohaterki – Pusi, wykonane różnorodną techniką plastyczną.
Wykonali dwa zadania EKOlogiczne. Pierwsze zadnie uczniowie wykonali w grupach. Był to „EKO bałwanek” z różnorodnych odpadów segregowanych, które nadają się do recyklingu.
Drugie zadanie polegało na zorganizowaniu pokazu mody pt.”EKO kreacje”. Na prezentację przygotowanych kreacji została zaproszona pani Dyrektor Szkoły oraz najmłodsi z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami. Pokaz EKO mody miał za zadanie zwrócenie uwagi, na to że moda to jeden z przemysłów, który w największym stopniu przyczynia się do globalnego zatruwania i zanieczyszczania środowiska.
Wszystkie działania podjęte w trakcie realizacji II modułu cieszyły się ze strony uczniów bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie je wykonywały i z przyjemnością zapoznawały się z nową wiedzą. Z niecierpliwością czekają już na rozpoczęcie III modułu „Mała chmurka w krainie słońca.” i poznanie treści nowej lektury.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Opracowała szkolna koordynatorka projektu: Jolanta Gorgol
9
Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach
Informator o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022
„Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”
„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”
Fundacja Szkoła na Widelcu, która od 2012 r. działa na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci i młodzieży w Polsce stworzyła Program Dobrze Jemy i realizuje go od 2017 roku aby pomóc szkołom we wdrożeniu ważnego zadania jakim jest edukacja żywieniowo – kulinarna.
Edukacja żywieniowo-kulinarna to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami, dzięki którym dzieci zdobywają praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni.
W tym roku szkolnym (2020/2021) nasza szkoła przystąpiła do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego
„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali ulotki, w której jest lista umiejętności małego kucharza, miesięczny licznik warzyw i owoców, lista zakupów i 10 zasad jak dobrze jeść, żeby dobrze żyć. Każda klasa otrzymała również plakat osiągnięć wraz z naklejkami.
Uczniowie klasy III w ramach tego programu zrealizowali zajęcia o tematyce:
„Dlaczego jedzenie jest ważne?” i ” O smaku, ziołach…. i uważnym jedzeniu.”Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z opowiadaniem, uzupełniali karty pracy, oglądali filmy edukacyjne prowadzone przez maskotkę królika Marchwiana, poznali różne ciekawostki dotyczące jedzenia, rozwiązywali zagadki oraz wykonywali wiele zadań dodatkowych. W ramach zadań dodatkowych uczniowie wykonali dowolną techniką plastyczną swój ulubiony owoc i ulubione warzywo, wspólnie stworzyli piramidę - wyklejankę zgodną z Piramidą Zdrowego Żywienia i założyli klasowy ogródek, z którego chętnie już korzystają podjadając bogatą w witaminy rzeżuchę i szczypiorek.
Dzięki prawidłowo wykonanym zadaniom uczniowie klasy III zdobyli już dwie odznaki:
ZDOBYWCY PIRAMIDY ŻYWIENIA i MISTRZOWIE ZAPACHÓW I SMAKÓW.Opracowała: koordynator-Jolanta Gorgol
11
Godziny dzwonków
Poniedziałek 07.07.2025
Kalendarz
- brak danych