• Klasa 3 z wizytą w Ekopracowni OZE

• 16 listopada 2023 r. uczniowie klasy trzeciej odwiedzili naszą nową szkolną ekopracownię OZE. Wraz z opiekunem pracowni panią Grażynką Łukasik – Okoń i koleżankami z 7 klasy poszukiwali energii przeprowadzając różne eksperymenty. Uczniowie byli bardzo podekscytowani. Podobało im się wyposażenie sali oraz udział w przeprowadzaniu doświadczeń. Już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty.

• 6 grudnia

• 6 grudnia do naszej szkoły zawitał nie tylko Święty Mikołaj, ale też jego świąteczni pomocnicy! Uczniowie klasy pierwszej na lekcji języka angielskiego poznali jedną z tradycji świątecznych z krajów anglojęzycznych - "Elf on the shelf". Razem z panią Agatą Górską wykonali wspaniałe postaci elfów, które zaraz potem zajęły strategiczne miejsca w sali lekcyjnej. Tradycja bowiem mówi, że elfy na zlecenie Świętego Mikołaja obserwują, czy dzieci są grzeczne (wszystko widzą i wszystko słyszą, bo przemieszczają się bezszelestnie), żeby potem przekazać Mikołajowi wszystkie informacje. To właśnie w ten sposób Mikołaj sporządza listę dzieci grzecznych i niegrzecznych. Czy w Waszych domach też są świąteczne elfy? Jeśli tak, pochwalcie się zdjęciami w komentarzach.

• Dzień Życzliwości 2023

• W naszej szkole obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Życzliwości.

To święto kojarzy się z kolorem żółtym, wiec my również staraliśmy się tego dnia mieć coś żółtego na sobie. Przedstawiciele SU i szkolnego wolontariatu witali wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły miłymi słowami. „Uśmiechnij się, „Dobrze ze jesteś”, „Miło Cię widzieć”, to magiczne słowa, którymi można było również obdarować innych i ich docenić.

#dzieńżyczliwości

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Opracowała: Renata Rakuś

Piątek 17.05.2024