• My się sportu nie boimy

• Nasi uczniowie podczas zajęć z wychowania fizycznego i sks-ów z p. Ewelina  na pewno się nie nudzą.

Pamiętajcie  w zdrowym ciele zdrowy duch :)

• Wyniki Konkursu na Ozdobę Bożonarodzeniowa

Joanna Kruk

Agata Trojanowska - Marzęda

GRATULUJEMY !

Nagrody będą wręczane po feriach zimowych.

• Sukcesy uczniów z Miłocina

• We wtorek 10 stycznia 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie piosenki świątecznej anglojęzycznej w Wojciechowie. Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory w języku angielskim w dwóch grupach wiekowych.

W kategorii dzieci młodszych:

II miejsce zajęły dziewczynki z klasy II,  Oliwia Madajczyk i Julia Sikora z piosenką "Jingle bells".

III miejsce zajęła Julia Ozimek z klasy IV, która zaskoczyła wszystkich pięknym wykonaniem piosenki "Snowman".

W kategorii klas V-VIII:

II miejsce wyśpiewała Aleksandra Walczak z klasy V piosenką "Have a holly jolly Christmas",

III miejsce Szymon Walczak z klasy VIII, który również zaciekawił wszystkich swoją interpretacją utworu "Snowman".

Dzieci przygotowały do konkursu panie Renata Rakuś i Agata Górska.

Gratulujemy wszystkim laureatom ogromnego talentu i zdolności językowych i zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

• Odszedł papież Benedykt XVI

• Dnia 31 grudnia 2022 roku o godz. 9.34 w watykańskim klasztorze „Mater ecclesiae”, odszedł do Pana papież senior Benedykt XVI, przeżywszy 95 lat. Był 265 następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

Idąc za głosem serca, zamieszczamy wspomnienie o zmarłym papieżu seniorze. Jego postać jest szczególnie bliska naszej społeczności szkolnej dzięki absolwentce naszej szkoły – profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pani Marzenie Góreckiej.  Jest ona tłumaczką i współredaktorem wielu dzieł papieża Benedykta XVI – Josepha Ratzingera, w tym „Złotych myśli” oraz kilkunastu tomów „Opera omnia”, których to kilka części wraz z innymi pamiątkami zostało ofiarowanych przez panią profesor naszej szkole w 2013 roku, wzbogacając księgozbiór biblioteki szkolnej.

Opracowały: Agata Trojanowska-Marzęda, Jolanta Gorgol

• Magiczna moc Świąt Bożego Narodzenia

• Okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas również dla przedszkolaków. Dzieci podczas organizowanych zajęć i zabaw poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne, wykonywały ozdoby choinkowe, uczyły się piosenek, pastorałek oraz kolęd. W tym czasie w grupie 3-4-latków panowała radosna i serdeczna atmosfera. Podczas szkolnej Wigilii dzieci odświętnie ubrane oglądały Jasełka w wykonaniu uczniów klas starszych, wzięły udział we wspólnym kolędowaniu wykonując pastorałkę „Nie płacz Jezu”, podzieliły się opłatkiem oraz zjadły wigilijny obiad. Na zakończenie wzięły udział w zorganizowanej w sali świątecznej sesji zdjęciowej.

Ten piękny  wspólnie spędzony czas przyczynił się do wprowadzenia w serca nas wszystkich Bożonarodzeniowego Ducha Świąt. Dzieci doświadczyły wielu radosnych przeżyć i emocji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Opracowała Katarzyna Kutyła