Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Dzeń Mamy
Dzień Mamy
Dziś piękne Święto - Dzień mamy!
Wszystkim mamom składamy życzenia zdrowia, radości i wytchnienia od codzienności, a przede wszystkim pociechy ze swoich wspaniałych dzieci.
Dla wszystkich mam uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Renatą Rakuś przygotowali krótka prezentację
Konkurs dla szkół podstawowych.
MEN e-podręczniki
Prace uczniów - nauka zdalna
- 11
Jan Paweł II przyjaciel dzieci
Jan Paweł II niezmiernie kochał dzieci i zawsze stawał w obronie ich praw. Sprawując urząd papieski, kiedyś wyznał:
„Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca papieża jest każde dziecko. I miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko”.
18 maja 2020 roku to szczególna data w kalendarzu roku szkolnego i nie tylko. W tym dniu obchodzimy 100. rocznicę urodzin Wielkiego Polaka. Aby wzmocnić poczucie dumy z bycia Polakiem uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią postanowili upamiętnić to wydarzenie. Na zajęciach on-line pogłębili wiedzę o życiu, działalności i osobowości papieża Jana Pawła II. Sylwetka Wielkiego Polaka Karola Wojtyły jest właściwym wzorem do naśladowania również dla tych najmłodszych. Wartości reprezentowane przez ten ogromny autorytet mogą odnaleźć odzwierciedlenie także w życiu każdego dziecka. Uczniowie chcąc zgłębić tajemnice nauki papieskiej i spełnić przesłanie skierowanie do dzieci, wygłoszone przez papieża w Watykanie 2 I 2000 roku:
"Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat". Sięgnęli po odpowiednią lekturę.
Opracowała Jolanta Gorgol
4
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
„Biały Pielgrzym ciemną drogą idzie pośród chmur.
Słyszy, jak planeta Ziemia modli się o cud. (...)
Bo nie zastąpi Ciebie nikt,
do światła otworzyłeś drzwi.
Trafił Duch do naszych serc
stał się cud – zniknął lęk.”
Dzisiaj obchodzimy 100. rocznicę urodzin Wielkiego Polaka Karola Wojtyły, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Pragniemy upamiętnić to niezwykłe wydarzenie dotyczące wybitnej postaci, która odegrała nieocenioną rolę w dziejach Polski, Europy i świata. W naszej szkole jest prowadzona w tym roku innowacja pedagogiczna „Jan Paweł II jakiego nie znamy – 100 ciekawostek na setne urodziny Papieża Polaka”, która ma na celu pokazanie uczniom w niecodzienny sposób sylwetki naszego Rodaka - wielkiego autorytetu i wzorca reprezentującego wartości ponadczasowe. W ramach innowacji wiele działań było prowadzonych jeszcze podczas zajęć stacjonarnych. Uczniowie naszej szkoły zrealizowali już zadania polegające m. in. na wyszukaniu ciekawostek z życia Wielkiego Polaka, czy przygotowaniu prezentacji o Janie Pawle II. Ogłoszone zostały konkursy - literacki i plastyczny pt. „Mój Jan Paweł II”, w ramach których dzieci wykonały prace. Uczestnicy mieli możliwość pogłębienia wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II oraz rozwijać umiejętności twórcze. Powstały ciekawe teksty literackie oraz barwne prace plastyczne. Obecna sytuacja zmusiła nas do zaprezentowania efektów pracy naszych uczniów w formie zdalnej. Prace literackie (opowiadania i wiersz) zostały napisane przez uczniów z klasy III, V i VI. Prace przedstawiające portret Papieża Polaka wykonały dzieci z klasy II i z klasy III oraz dwie uczennice z klasy VI. Z kolei uczniowie klasy V przygotowali plakaty ukazujące zamiłowanie Jana Pawła II do sportu.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, wychowawcom oraz opiekunom, którzy pomimo zaistniałej sytuacji zaangażowali się w realizację zadań konkursowych i podjęli trud ich wykonania!
Jolanta Gorgol
Agata Trojanowska-Marzęda
Koordynatorki Innowacji
29
Kuratorium Oświaty - Pamiętamy o 100. urodzinach św. Jana Pawła II
„Św. Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca’80” to tytuł wydarzenia organizowanego wspólnie przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” i TVP 3 Lublin.
W dniu 18 maja 2020 roku, w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły
O czym należy pamiętać podczas egzaminu!
Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.
Podziękowanie
Na przełomie listopada i grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny brali udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJ CHARYTATYWNEJ „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”. Tym razem był to XXVII finał akcji, która zrodziła się w październiku 1993 roku, w programie dla najmłodszych „Jaśkowej Dobranocce” prowadzonym przez Radio Lublin.
Pomoc przynosi korzyści nie tylko tym, którzy ją otrzymują, lecz także tym, którzy obdarowują innych swoim czasem, energią, datkami. Daje poczucie szczęścia zgodnie z sentencją
Jana Pawła II
„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
Szef Sztabu Akcji nr 283 Jolanta Gorgol, przy Szkole Podstawowej
im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie
Pozytywnie zieloni
W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia „ekologia” oraz „ochrona środowiska”. Rozwój cywilizacyjny oraz brak świadomości ekologicznej społeczeństwa przyczyniają się do ciągłej degradacji środowiska przyrodniczego. Chcąc temu przeciwdziałać, powinniśmy już od najmłodszych lat zadbać o edukację ekologiczną dzieci. Pomocne w tym działaniu może być uświadomienie im, jaka jest rola i miejsce człowieka w środowisku przyrodniczym, kształtowanie odpowiedzialnego i opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, czyli zbliżanie dzieci do natury.
Środowisko wpływa na człowieka, również człowiek oddziałuje na miejsce, w którym żyje, z tą różnicą, że nasze oddziaływanie jest często destrukcyjne. Znaczną część tych niewłaściwych działań możemy jednak wyeliminować, przyjmując postawę przyjazną środowisku. Każdy z nas pragnie żyć w domu, który jest zdrowy, i w którym czuje się dobrze. Zmieniając własne zachowania możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania.Poniżej kilka prostych, a jednocześnie cennych wskazówek w formie plakatów wykonanych przez uczniów klasy II, pomocnych w trosce o otaczające nas środowisko naturalne.
5
Konkurs plastyczny: „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”
Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprasza do udziału w konkursie plastyczny dla dzieci i młodzieży do lat 15, który został ogłoszony w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs wpisuje się w naczelną zasadę tego święta, tj. promocję bezpieczeństwa oraz dobrych praktyk drogowych. Do dnia 5 czerwca br. należy przesyłać zgłoszenia prac, których motywem przewodnim jest hasło „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej GITD (tiny.pl/7gp4s) oraz w załączonym regulaminie.
Włączając się do akcji #zostańwdomu, Główny Inspektorat Transportu Drogowego jako instytucja nie tylko kontrolna, ale też edukacyjna, opracował pomoce dydaktyczne, stanowiące przystępne źródło informacji o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z materiałami edukacyjnymi można zapoznać się na stronie internetowej GITD w zakładce Edukacja (tiny.pl/7hz81).
Wyniki Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych GALILEO 2020
W dniach 2 - 6 marca br., a więc tuż przed zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa, w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe GALILEO, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. Do ośmiu Konkursów – z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii, geografii, historii, chemii i fizyki przystąpiło łącznie 23 uczniów z klas IV - VIII. W każdym z Konkursów uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 52 punkty.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż mamy powody do dumy! Tytuł Laureata zdobyła uczennica klasy VIII, zaś w gronie Wyróżnionych znalazło się aż ośmioro uczniów z klas V - VIII
Szczegółowe wyniki Konkursów przedstawiają się następująco:
Język polski
Dyplom Laureata – Nina Górniak z klasy VIII (45 p., 8. miejsce)
Dyplomy Wyróżnienia – Szymon Mikosz (39 p, 14.miejsce)
Mateusz Wieczorek (38 p.,15.miejsce) z klasy V
oraz Aleksander Krzeszowski z klasy VI (38 p.,15.miejsce)
Biologia
Dyplomy Wyróżnienia – Roksana Trojanowska (41 p., 12.miejsce),
Iga Rusa i Aleksander Krzeszowski i z klasy VI (po 39 p., 14.miejsce)
Matematyka
Dyplom Wyróżnienia – Aleksander Krzeszowski z klasy VI (40 p., 13.miejsce)
Chemia
Dyplom Wyróżnienia – Patryk Bokiniec z klasy VII (40 p., 13.miejsce)
Pozostali uczestnicy (jak widać, bardzo liczna grupa!) otrzymują Dyplomy Uznania.
Są to: Patryk Romanowski (kl. IV, j. angielski), Szymon Walczak (kl. V, j. angielski), Mateusz Wieczorek (kl. V, j. angielski), Martyna Wojciechowska (kl. V, j. polski), Iga Rusa (kl. VI, j. polski), Paweł Kowalik (kl.VI, j. polski), Roksana Trojanowska (kl. VI, j. polski, j. angielski), Szymon Chołożyński (kl.VI, j. polski), Aleksander Krzeszowski (kl.VI, j. angielski, historia, geografia), Gabriela Wróbel (kl.VI, biologia), Dominika Adamczyk (kl. VII, j. polski, j. angielski), Anna Widomska (kl. VII, j. polski), Michał Chudzik (kl. VII, biologia, j. angielski, matematyka), Patryk Bokiniec (kl. VII, biologia, j. angielski, matematyka), Jakub Kornacki (kl. VII, chemia, fizyka), Bartosz Pojenta (kl. VII, biologia, chemia, fizyka, j. angielski, matematyka), Maciej Pomorski (kl. VII, biologia), Eryk Walczak (kl. VII, chemia), Andżelika Pietrzak (kl. VIII, j. polski), Martyna Sagan (kl. VIII, j. polski) oraz Olga Trojanowska (kl. VIII, j. polski).
Mamy nadzieję, że dane nam będzie osobiście wręczyć Dyplomy naszym Uczniom podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
W IMIENIU PANI DYREKTOR, NAUCZYCIELI ORAZ KOLEŻANEK I KOLEGÓW SERDECZNIE GRATULUJEMY
NASZEJ LAUREATCE NINCE,
WYRÓŻNIONYM UCZNIOM
ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSÓW,
ŻYCZĄC WIELU KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!
Szkolne Koordynatorki Konkursu:
Agata Trojanowska-Marzęda
Agata Górska
2
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
Szanowni Państwo,
zmiana terminu egzaminu ósmoklasisty wpłynęła na przesunięcie terminu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Z uwagi na duże znaczenie tej kwestii dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców przekazujemy do konsultacji projekt harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Uwzględnia on m.in. nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Do wiadomości dołączamy projekt harmonogramu rekrutacji oraz komunikat MEN w tej sprawie. Prosimy o zapoznanie się z materiałami. Jednocześnie zachęcamy do udziału w konsultacjach.
Uwagi i opinie prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl do 13 maja br. do godz. 12.00.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
MEN - Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – ogłaszamy konsultacje
Projekt harmonogramu rekrutacji na rok szkolnych 2020/2021 – konsultacje – plik word
Projekt harmonogramu rekrutacji na rok szkolnych 2020/2021 – konsultacje – plik pdf
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – konsultacje – komunikat MEN
DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK
Kochani!
Dzisiaj, czyli 8 maja świętujemy DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK, ale czym byłaby biblioteka bez swoich CZYTELNIKÓW?
Bardzo za Wami tęsknimy!
Szczególne podziękowania dla Wzorowej Czytelniczki Wiktorii z klasy 5 za piękny plakat reklamujący naszą szkolną bibliotekę!
Z okazji dzisiejszego święta proponuję wyzwanie - wykreślankę biblioteczną:
https://learningapps.org/watch?v=pj9m0kzma17
(mała podpowiedź - zawiera ona 14 słów) oraz zabawę w odgadywanie pojęć związanych z biblioteką
Powodzenia!
BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA!
Godziny dzwonków
Czwartek 16.01.2025
Kalendarz
brak danych