Ziemio,
nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy!
Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią
Ziemio,
nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy!
Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią
Ministerstwo Edukacji Narodowej na bieżąco monitoruje i analizuje sytuację związaną z ogłoszeniem na terenie Polski stanu epidemii i wprowadzeniem w systemie oświaty rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Stosownie do sytuacji prowadzone są działania wspierające uczniów i nauczycieli w realizacji kształcenia zdalnego; jednym z takich działań jest bogata i tworzona we współpracy z resortem edukacji oferta mediów publicznych. Pełną listę programów dla wszystkich poziomów kształcenia prezentujemy w załączniku.
Dzień Ziemi - nazywany inaczej także świętem naszej plany.
Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.
Pierwszy, amerykański Dzień Ziemi obchodzono 21 marca 1970 roku. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Do Polski trafiła ona dopiero w 1990 roku.
Co ciekawe, obecnie na całym świecie, również w Polsce Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Data ta została wybrana dla upamiętnienia manifestacji ekologicznej, która odbyła się 22 kwietnia 1970. Wzięło w niej udział około 20 milionów amerykanów.
Według organizatorów Dnia Ziemi, planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o środowisko naturalne. W miastach często organizowane są dodatkowo zbiórki elektrośmieci. Za przyniesienie różnych rzeczy typu pralki, suszarki, lodówki i inne do przygotowanych miejsc zbiórki najczęściej można otrzymać w zamian sadzonki kwiatów lub drzew.
Program i tematykę obchodów Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Co ciekawe, w 2020 roku już po raz 50. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi.
Obchody Dnia Ziemi organizowane są najczęściej w szkołach. Podczas specjalnie zorganizowanych zajęć najczęściej uczniowie wychodzą na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczają wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj są to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach. W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowane jest także wspólne sadzenie drzew. W tym roku obchody święta są utrudnione z powodu licznych obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią postanowili zorganizować na obchody Dnia Ziemi wystawę plakatów, które mają za zadanie zachęcać do dbania o nasz wspólny dom jakim jest planeta ZIEMIA.
Młodszych kolegów i koleżanki zapraszamy również na stronę
Uczniowie klasy II postanowili nadać drugie życie śmieciom – robimy coś pożytecznego z niczego. Wystarczy trochę kreatywności by zaoszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Zamiast kupować nowe rzeczy można doskonale wykorzystać te stare, a możliwości na ich wykorzystanie jest mnóstwo.
Nie sztuką jest robić zakupy. Możesz sam zrobić „coś z niczego”, przerabiając niepotrzebne przedmioty i tworząc piękne rzeczy. Niskim kosztem możesz zrobić coś niesamowitego. Dzięki temu, przyczynisz się również do ochrony środowiska, bo takie majsterkowanie można śmiało nazwać recyklingiem.
Nie uwierzysz ile fantastycznych pomysłów możesz zrobić z rzeczy, które masz często pod ręką.
Pomysłowe Drugaczki stworzyli takie cuda (zabawki, gry, instrumenty, ozdoby, itp.).
Zapraszamy na wystawę.
Opracowała Jolanta Gorgol
Szanowni Państwo,
Rodzice Uczniów klas VIII szkół podstawowych
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Ważne jest, aby wybory Państwa dzieci były odpowiedzialne, aby przy tych wyborach uwzględnić możliwości, zainteresowania, predyspozycje oraz przeanalizować kryteria wyboru poszczególnych typów szkół. Państwa dzieci mają do wyboru kontynuację nauki w liceum, technikum i branżowej szkole I stopnia. Każda z tych typów szkół to dobry wybór!
Przed podjęciem decyzji o wyborze typu szkoły i profilu klasy zachęcamy Państwa do wspólnej pracy z dzieckiem, z wykorzystaniem przygotowanej prezentacji.Prezentację opracowała p. Iwona Lipiec – wicedyrektor, doradca zawodowy w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie; wojewódzki konsultant do spraw doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Okres wielkanocny - to okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
W praktyce, najczęściej w atmosferze wielkanocnej pozostajemy do niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym okresie nasze domy ozdobione są stroikami świątecznymi, w których nie brakuje kolorowych pisanek.
Ciekawe, pomysłowe i niekiedy bardzo oryginalne pomysły na wykonanie pisanek mieli uczniowie klasy II.
Obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego
oraz pełnych pokoju, wiary i nadziei Świąt Wielkiej Nocy
Życzy Samorząd Uczniowski
Miłość
Przygotowania do świąt ruszyły pełną parą. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali dekoracje świąteczne, które będą ozdobą wielkanocnych stołów. Ich pracę oraz jej efekty można podziwiać w galerii.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!
Uczniowie kasy pierwszej wraz z wychowawczynią Joanną Kruk
2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Obchodzone jest co roku, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ten szczególny dzień ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie młodych czytelników. Z tej okazji uczniowie klasy V i VI naszej szkoły uchylili rąbka tajemnicy i pochwalili się swoim księgozbiorem na czas „domowej kwarantanny”. Niektórzy przygotowali nawet hasła reklamowe! Jak widać na załączonych zdjęciach, nasi uczniowie, choć pochłonięci codzienną nauką, znajdują czas na czytanie dla przyjemności. Wolne chwile spędzane w domowym zaciszu umilają sobie czytając swoje ulubione książki.
Agata Trojanowska-Marzęda
nauczyciel bibliotekarz
„Wiecie, co było pierwszego kwietnia?”- tak rozpoczyna się wiersz Jana Brzechwy pt.”Prima aprilis.” Dla wyjaśnienia - Prima aprilis to dzień żartów – obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, nabierania kogoś, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Musimy jednak pamiętać, że żarty nie mogą sprawiać przykrości.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, co się w tym dniu stało odsyłamy do lektury. A jeśli nie macie ochoty na czytanie, to zapraszamy do galerii prac uczniów klasy II.
Uczniowie klasy III nie próżnują,
pozostając w domu niezwykłe prace wykonują.
O swoją kondycję fizyczną dbają,
do wirtualnego zwiedzania muzeum zapraszają.
Choć różne emocje nimi targają,
z trudnymi zadaniami się chętnie zmagają.
Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią wszystkich wiosennie pozdrawiają.
D. Misztal-Szyszko
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Pomimo, że nie chodzimy do szkoły wf musi być :) on-line co prawda ale jest:)
Uczniowie SP Miłocin nie boja się żadnych wyzwań z wf zadanych przez p. Ewelinę Poleszak, oto kilka zdjęć nadesłanych przez uczniów: 1. Ćwiczenia fizyczne oraz prace z Tenisa stołowego - dziękujemy!!!
Dzieci w domach nadal pracują
nic, a nic nie próżnują.
Wiosna mrozem rano wita,
a w rękach dzieci bukiet tulipanów zakwita.
Wszyscy zawsze dobry humor mają,
bo o kondycję fizyczną stale dbają.
Zadane prace pilnie odrabiają,
siedzą w domach i z wirusem nie zadzierają.
J. Kruk
Powered by aSc EduPage