5 czerwca 2024 roku przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły pojechali do Karczmisk by stamtąd wyruszyć kolejką. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa powstała w 1892 r. w majątku rodziny Kleniewskich. Początkowo tworzyły ją drewniane tory, po których kursowały specjalne konne zaprzęgi, transportujące buraki cukrowe z pól folwarku Polanówka do cukrowni „Zagłoba”. W dniu dzisiejszym Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Trasa kolejki przebiega przez najbardziej urokliwe i atrakcyjne miejsca tej części województwa. Pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka Przejazd kolejką to dopiero początek atrakcji....Dla miłośników kolejnictwa udostępniono zwiedzanie kompleksu stacyjnego i Muzeum Kolejki w Karczmiskach. Dodatkowo była możliwość wejścia na wieżę widokową, w której na każdym piętrze zaprezentowane są wydruki starych zdjęć na płótnach. Całość wieńczył taras widokowy, z którego przez lunetę dzieciaki podziwiały panoramę okolicy … aż po horyzont. Ostatni punkt z programu wycieczki to strefa zielonego wypoczynku. Dzieciaki piekły samodzielnie kiełbaski na ognisku, a po sytym poczęstunku z radością spalały kalorie na placu zabaw.
Archiwum Aktualności
Wycieczka Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową
- 42
PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK
- 28
Dzieci z grupy 3-4-latków zamieniły się w małych ogrodników. Wzdłuż wejścia prowadzącego do przedszkola sadziły kwiaty i byliny.
Dziękujemy serdecznie Rodzicom za zakup roślin 😊
PLANETARIUM
- 12
9 maja naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VII wzięli udział w zajęciach z astronomii z wykorzystaniem nowoczesnej metody.
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli projekcję animowaną „Mój kosmos” przedstawiającą Ziemię, Księżyc oraz cały Układ Słoneczny. Dodatkowo zostali zapoznani z pojęciem sondy kosmicznej, planetoidy oraz komety. Całość zakończył pokaz o dinozaurach.
Uczniowie klas starszych obejrzeli „Tajemnice wszechświata” odkrywając jego tajniki, powstanie planety Ziemia i jej ewolucje, zmiany zachodzące na naszej planecie do dnia dzisiejszego.
Test Umiejętności Trzecioklasisty - ogólnopolski sprawdzian wiedzy uczniów klas trzecich zaliczony!
Test Umiejętności Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji zwany edukacją wczesnoszkolną.
W dniach 7,8,9 maja 2024 roku uczniowie klasy III z naszej szkoły pisali swój pierwszy w edukacji szkolnej egzamin. We wtorek - 7 maja pisali test umiejętności z języka polskiego, w środę - 8 maja przystąpili do testu z matematyki, a w czwartek - 9 maja sprawdzali swoje umiejętności z języka angielskiego. Aby podkreślić rangę egzaminu uczniowie przychodzili do szkoły w galowych strojach i z pozytywnym nastawieniem, gdyż podczas przygotowań do sprawdzianu wykazywali się dużą wiedzą. Badanie wiedzy i umiejętności trzecioklasistów jest niezwykle ważne pod względem edukacyjnym, dostarcza istotnych informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętnościach w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Analiza wyników sprawdzianu w formie oceny kształtującej stanowi ważną informację zwrotną oraz motywuje uczniów do nauki. Podczas wypełniania testów uczniowie byli spokojni, opanowani i skoncentrowani na rozwiązywaniu zadań. Teraz, razem z nimi, czekamy niecierpliwie na wyniki i trzymamy za nich kciuki.
MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE
- 8
Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po ojczystym kraju
– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju.Stanisław Aleksandrzak „Rocznica”
W dniu dzisiejszym 30 kwietnia 2024r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących majowych świąt narodowych. W montażu słowno – muzycznym zostały zaprezentowane utwory literackie i pieśni upamiętniające Święto Pracy, Dzień Flagi RP i Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Obchody związane ze świętem Konstytucji Trzeciego Maja nawiązują do wydarzeń z 1791 r., kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Ustawę zasadniczą podpisał król Stanisław Poniatowski, który w tym czasie rządził Polską. Święto to jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju.
Majowe święta to dni, o których należy pamiętać bo historia pokazała, iż nie ma nic cenniejszego niż żyć we własnym, wolnym państwie, którego biało- czerwone barwy przypominają, iż jesteśmy jego obywatelami i tak naprawdę tylko tu czujemy się – Polakami.
Sprzątanie Gminy z ZZOK'iem
- 12
26 kwietnia 2024r. nasza szkoła włączyła się do kontynuowanego przez Gminę Wojciechów pomysłu wspólnego sprzątania swojej okolicy z okazji obchodów Dnia Ziemi.
Szkoła otrzymała worki w trzech kolorach do segregacji śmieci i jednorazowe rękawiczki dla zachowania bezpieczeństwa i higieny podczas przeprowadzanych działań. Przy szkole można zostawiać elektrośmieci o dużych gabarytach, a wewnątrz znajduje się pojemnik na mniejsze elektrośmieci i zużyte baterie.
Przedszkolaczki 3-4 latki, oddział przedszkolny 5-6 latki oraz uczniowie klas 1-3 porządkowali teren przy szkole, plac zabaw i boisko szkolne. Uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami wyruszyli oczyścić teren nad rzeką Ciemięgą. Wszystkie dzieci i młodzież z zapałem sprzątali bliskie im środowisko. Zebrali sporo śmieci choć porównując z ubiegłymi latami wydaje się, że śmieci jest coraz mniej. Cieszy ten fakt bo świadczy to o coraz większej świadomości ekologicznej wśród uczniów i mieszkańców.
Dzień Ziemi z motylami.
- 8
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli tego dnia w spotkaniu z przewodnikiem z Motylarni w Lublinie. Podczas zorganizowanych w szkole warsztatów dzieci nie tylko słuchały ale także doświadczały, dotykały, brały czynny udział w zajęciach. Pani edukator opowiadała o motylach, pokazywała tablice informacyjne, dzieci miały okazję poznać motyle z bliska, nakarmić je, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach w mobilnym Laboratorium Przyrodnika – z wykorzystaniem lupy i mikroskopu oglądały preparaty biologiczne. Całość warsztatów zwieńczyła gra edukacyjna z nagrodami oraz kolorowanie i ozdabianie drewnianych magnesów w kształcie motyla.
KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
- 2
KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
„Autyzm – Poznaj zanim ocenisz” pod takim hasłem w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny i zarazem obchody Dnia Świadomości Autyzmu. Pragnąc wpływać na świadomość i solidaryzując się z naszymi uczniami staraliśmy się przybliżyć i pokazać ich wyjątkowość w pracach. Uczniowie klas I – III przygotowali plakaty pokazując ciekawość świata osób ze spektrum. Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone drobnymi upominkami i dyplomami a oto klasyfikacja miejsc naszych uczestników:
I miejsce – Hana Kornacka kl. III
II miejsce – Laura Łukawska kl. I
III miejsce ex aequo – Amelka Chrzanowska kl. II, Krzysio Kowalik kl. II
Wyróżnienia otrzymali:
Iga Iwaniak – kl. I
Milena Cherubin – kl. I
Aleksandra Machulak – kl. II
Oliwia Madajczyk – kl. III
Nina Łukawska – kl. III
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy zajętych miejsc!
Marcowe Dni Nietypowe w przedszkolnej grupie 3-4-latków
- 21
Dzień Motyla, Dzień Wody, Dzień Gofra, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Kolorowej Skarpetki
Akcja Żonkile 19 IV 2024
Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w społeczno – edukacyjną Akcję Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku to już 12 edycja ogólnopolska. Uczniowie samodzielnie wykonali na zajęciach papierowe żonkile, a następnie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 81 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło ”Łączy nas pamięć.”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
„GÓRA GROSZA„ - PODSUMOWANIE 01.11.2023r. – 29.02.2024r.
„W Górę Grosza się włączymy tak, tak, tak!
Zbiórkę monet urządzimy tak, tak, tak!
Dużą kwotę znów zbierzemy,
dzieciom domy zbudujemy.”„ GÓRA GROSZA „ - PODSUMOWANIE
01.11.2023r. – 29.02.2024r.
Już po raz dwudziesty czwarty Towarzystwo Nasz Dom organizuje akcję Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja ta na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! W tym roku do akcji włączyli się uczniowie z klas : II, III i VIII. W tegorocznej akcji udało nam się zebrać kwotę – 181 zł 73 gr (4426 monet).
Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!
Koordynatorem szkolnej akcji był opiekun SKO: Jolanta Gorgol
My już wiemy- jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.
Wielkanoc
- 2
"Nikt nie ma większej miłości od tej,
gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J 15,13).
Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew "Alleluja" oznajmią nam, że nadeszły najważniejsze dla chrześcijan święta - Wielkanoc.Z tej to okazji w dniu 27 marca 2024roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie z klasy trzeciej przypomnieli całej Społeczności Szkolnej, że budząca się na wiosnę do nowego życia przyroda jest obrazem nowego życia, którym obdarza nas zmartwychwstały Chrystus, nadziei na lepsze jutro i wiary w zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością, prawdy nad fałszem. Podczas apelu została odśpiewana również pieśń pt. „ Jezus siłą mą” oraz radosna piosenka pt. „Są takie święta”. Następnie uczniowie złożyli życzenia i wręczyli świąteczne stroiki.
Na koniec pani Dyrektor złożyła wielkanocne życzenia dla wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły.
Apel przygotowały: Jolanta Gorgol, Maria Pyda i Siostra Barbara
Wielkanoc w klasie III
Wielkanoc, Wielkanoc, wielka radość w sercu,
Gdy chodzisz po świecie - kwitnącym kobiercu.
Na stole pisanki tęczą malowane,
Wśród zieleni trawy - cukrowy baranek.
Bazie w wazoniku, ciasta i wędliny,
Wielkanoc - i wielkie spotkanie rodziny.Uczniowie klasy trzeciej również tworzą taką szkolną rodzinę. Zachowując tradycję Świąt Wielkanocnych spotkali się przy wspólnym stole wraz z panią Dyrektor szkoły, wychowawczynią i nauczycielką wspomagającą aby złożyć sobie wzajemnie życzenia i spożyć przygotowane przez Rodziców potrawy.
Opracowała – Jolanta Gorgol
Pisanki, kraszanki, wyskrobywani, oklejanki….
Okres wielkanocny - to okres w roku liturgicznym trwający od wigilii paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (to jest 50 dni). W tym okresie używa się w liturgii Kościoła katolickiego białego koloru szat liturgicznych. Rozważa się w nim Zmartwychwstanie Pańskie.
W praktyce, najczęściej w atmosferze wielkanocnej pozostajemy do niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym okresie nasze domy ozdobione są stroikami świątecznymi, w których nie brakuje kolorowych pisanek.
Ciekawe, pomysłowe i niekiedy bardzo oryginalne pomysły na wykonanie pisanek mieli uczniowie klasy III.
"Wiosna – ach to ty"
- 1
Dnia 21 marca w naszej szkole odbył się „Wiosenny konkurs wiedzy i niewiedzy” – nauczyciele kontra uczniowie. Rywalizacja była ogromna niemalże punkt w punkt. Pytania były przygotowane z różnych dziedzin. Jedne łatwe, a inne podchwytliwe. Podczas odpowiedzi na niektóre z nich radości było co niemiara. Ostateczny wynik to 11 do 10 dla uczniów. Ogromne brawa dla wygranych (cieszymy się, że nauka nie poszła w las).
Dzień otwarty w przedszkolu i szkole 2024
WYNIKI Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej "ORZEŁ” 2023
- 3
WYNIKI Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej "ORZEŁ” 2023
W dniach 7 - 15 grudnia 2023r. uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły zmagali się z zadaniami konkursowymi z zakresu edukacji: czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej.
Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami. Konkurs czytelniczy "Abecadło” - sprawdzał znajomość dwóch baśni: „Królowa Śniegu” i „Brzydkie Kaczątko.” W konkursie ortograficznym "Ortografek” - uczniowie musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych ( pisownia ż–rz, h-ch i u-ó ). Konkurs matematyczny "Plusik” – sprawdzał wiedzę poprzez zabawy logiczne na dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 zaś w konkursie plastycznym "Plastuś” - dzieci tworzyły prace na podany temat według własnej koncepcji i dowolną techniką.
WRÓŻNIENIE w konkursie plastycznym, w kategorii „Walentynka” zdobył TYMON WOLSKI, który otrzymał dyplom finalisty oraz medal.
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnika konkursów w w/w kategoriach. Serdecznie GRATULUJEMY WSZYSTKIM uczestnikom Stypendiady.
Szkolny koordynator konkursu – Jolanta Gorgol
Świetlik 2024
„Świetlik” 2024
12 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły z klasy III oraz z klasy V i VII uczestniczyli w XVII EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych – „Świetlik”
Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Od roku 2019 organizatorem Konkursu jest Fundacja Akadamia IBSE.
Aby przystąpić do konkursu wszyscy uczestnicy musieli wykonać doświadczenia dedykowane dla każdego poziomu. Wnioski z tych doświadczeń wykorzystali następnie do udzielenia odpowiedzi na pytania znajdujące się w testach.
Każdy uczestnik na pamiątkę udziału w konkursie, otrzymał mały upominek –linijkę z lupką.
Szkolny koordynator konkursu – Jolanta Gorgol
DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE 3-4-LATKÓW
- 9
TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU
- 29
Godziny dzwonków
Środa 07.05.2025
Kalendarz
- brak danych