Nie udało Ci się obejrzeć relacji w TVP3 Lublin - nic nie szkodzi - oto link:
Archiwum Aktualności
"Słonik nadziei" w Miłocinie
„Przeszliśmy – Niepokonani” w Instytucie Pamięci Narodowej
11 lutego 2020r. uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie wzięli udział w trzecim dniu obchodów 80 rocznicy masowych deportacji Polaków na Sybir, które odbyły się w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć przygotowany na tę okazję komiks, prezentujący losy kilkorga uczestników tamtych tragicznych wydarzeń oraz wysłuchać wspomnień jednej z nich. Ciekawa była również prezentacja okolicznościowych monet, przygotowanych przez Narodowy Bank Polski dla upamiętnienia rocznicy wywózek na Syberię. Nasi uczniowie byli zaciekawieni występem chóru z klasy mundurowej z jednego z lubelskich liceów. Najwięcej emocji wzbudził program artystyczny, przygotowany przez kompozytora i wokalistę Norberta "Smołę" Smolińskiego. Śpiew artysty oraz towarzyszących mu uczniów wraz z materiałem wizualnym niezwykle wzruszył zgromadzonych słuchaczy.
Spotkanie Noworoczno-Kolędowe w Wojciechowie
Dnia 25 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Spotkaniu Noworoczno - Kolędowym w Wojciechowie, którego inicjatorem i gospodarzem był Wójt naszej Gminy, Pan dr Artur Markowski. Nasi młodzi artyści z klas: pierwszej, drugiej i trzeciej oraz uczennica klasy ósmej przedstawili bogaty repertuar w postaci kolędy, pastorałki oraz popularnych piosenek świątecznych. Absolutnym hitem stał się ognisty taniec flamenco w wykonaniu klasy drugiej, którego hiszpańskie rytmy wprowadziły obecnych w gorący, karnawałowy nastrój.Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć na tak wspaniałej uroczystości, za co składamy Panu Wójtowi serdeczne podziękowania!
18
"Bądź bezpieczny i widoczny na drodze"
11 lutego 2020 roku w naszej szkole gościliśmy ekipę TVP Lublin, która w ramach akcji "Słonik nadziei" nagrywała program "Bądź bezpieczny i widoczny na drodze". Swoją obecnością zaszczycili nas również: wójt gminy - dr Artur Markowski, przedstawicielka Rady Powiatu - Zofia Sieńko, przedstawiciele z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, straży pożarnej - Miłosz Adamczyk oraz ratownictwa medycznego - Adrian Kruk. Uczniowie zaprezentowali przed gośćmi swoje umiejętności sportowe, gry w szachy, poznawali zasady bezpieczeństwa i pod czujnym okiem ratownika medycznego uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe. Program został wyemitowany w TVP3 Lublin w sobotę 15.02.2020r. o 19:55.
„Dzieci uczą rodziców”
12.02.2020 roku uczniowie klasy I, II i III uczestniczyli w kolejnej lekcji przeprowadzonej w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Dzieci uczą rodziców” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych, czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak poprawnie segregować odpady, jak walczyć ze smogiem, jak dbać o środowisko oraz co kryje się za słowem „recycling”.
Przed nami jeszcze wiele ciekawych lekcji, na które czekamy z niecierpliwością.
11
Informacje
Informujemy, że w ramach akcji
"Słonik nadziei" w naszej szkole nagrywany był program "Bądź bezpieczny i widoczny na drodze".
Jego emisja nastąpi w sobotę 15.02.2020 r. między godz. 18:30 - 19:00 w TVP3 Lublin.
FINAŁ XXVI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJ CHARYTATYWNEJ „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
„Tyle marzeń jest na świecie, czy się spełnią?
Trzeba wierzyć.
Bo od Ciebie tak naprawdę, bo od Ciebie to zależy…”
FINAŁ XXVI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJ CHARYTATYWNEJ
„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
24.11. - 18.12.2019 roku
Słowa „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, kiedy przyjdzie mroźna” usłyszeli po raz pierwszy słuchacze Radia Lublin w październiku 1993 r. Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, jako program Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym, zrodziła się w programie dla najmłodszych „Jaśkowej Dobranocce”, a przyniosło ją życie. Z upływem lat z inicjatywy regionalnej przerodziła się w Akcję Ogólnopolską.
Z roku na rok nasze „pospolite ruszenie” wrażliwych, gorących serc zaczęło zataczać coraz szersze kręgi, powstawało coraz więcej Sztabów, nie tylko na terenie Lubelszczyzny.
Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” realizowana jest zgodnie z Regulaminem, niezmienionym w swym zarysie od 1993 r. oraz aktualnym Aneksem do Regulaminu i wskazówkami. Polega ona nie na zbieraniu pieniędzy, a przede wszystkim na organizowaniu zbiórek darów rzeczowych, które następnie są przekazywane Najmłodszym w potrzebie – dzieciom i ich rodzinom, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieciom niepełnosprawnym, podopiecznym domów dziecka, schronisk, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, domów opieki społecznej. Zgodnie z tradycją i Regulaminem zbierane są tylko i wyłącznie dary rzeczowe – dary serca. Uczestnicy Akcji dzielą się tym, czym mogą – żywnością, odzieżą, zabawkami, środkami czystości, książkami, ziemiopłodami. Jest to jedna z nielicznych, jeśli nie jedyna akcja charytatywna, w ramach której uczestnicy nie mają do czynienia z żadną formą środków finansowych, bowiem takie było przed laty życzenie dzieci.
Tradycją naszej szkoły jest coroczne włączanie się do grona ludzi o wrażliwych sercach i organizowanie zbiórki potrzebnych rzeczy i produktów.
W tym roku rozpoczęcie naszej zbiórki zbiegło się z dniem, w którym wielodzietna rodzina uczniów z naszej szkoły straciła w pożarze dom.
Wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami: p. Jolantą Gorgol, p. Agatą Trojanowską-Marzędą oraz p. Martyną Wiącek-Piwońską przeprowadzili zbiórkę darów.
Łącznie zebrano:
- 22 kg żywności długoterminowej,
- 222 kg odzieży i obuwia,
- 6,6 kg słodyczy,
- 9,0 kg środków czystości i higieny osobistej,
- 28 kg artykułów szkolnych, książek i zabawek.
Znaczna część zebranych darów została przekazana poszkodowanej rodzinie. Pozostałe dary jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafiły do Głównego Magazynu Akcji skąd trafiły do potrzebujących dzieci z naszego regionu.
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA DARY ICH SERC SKŁADAMY W IMIENIU OBDAROWANYCH DZIECI GORĄCE PODZIĘKOWANIA!!!
Sztab Akcji nr 283 przy Szkole Podstawowej
im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie
Podziękowanie
Super wolontariusz!
Mamy pierwsze efekty wyjazdów grupy wolontariackiej do schroniska dla bezdomnych psów w Puławach. Oto jeden z naszych wolontariuszy Patryk zaadoptował psa, którego wyprowadzał na spacer jeszcze w schronisku. Gratulujemy wspaniałej decyzji. Jak widać, Hafik i jego pan mają się świetnie
Rozstrzygnięcie konkursów
28.01. 2020 r. zostały rozstrzygnięte konkursy świąteczne na „Najdłuższy łańcuch choinkowy” oraz „Świąteczny wystrój sali”. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i podziękowania. Pani Dyrektor – Monika Szumera złożyła również podziękowania wszystkim uczniom, którzy brali udział w zajęciach organizowanych w szkole podczas ferii zimowych oraz tym, którzy reprezentowali naszą szkołę na koncercie noworocznym połączonym z 28 finałem WOŚP w Wojciechowie oraz na spotkaniu Noworoczno – Kolędowym organizowanym przez Wójta Gminy – dr Artura Markowskiego. Uczestnikom zostały wręczone dyplomy, nie zabrakło też słodyczy. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tych wydarzeniach.
19
Wyjątkowy terapeuta ...
Ferie w szkole obfitowały wiele atrakcji. Jedna z nich było niewątpliwie spotkanie z psim terapeutą. Przybyłe dzieci miały okazję posłuchać o pracy naszego czworonożnego gościa i jego pani p. Bożeny Lalak.
3
Wolontariusze ponownie w schronisku!
W poniedziałek wolontariusze z naszej szkoły ponownie odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Zawieźliśmy karmę i koce dla piesków. Następnie zabraliśmy czworonogi na spacery. Widać,że zarówno dzieci jak i psiaki były bardzo zadowolone z tej wizyty.
2
Ferie na sportowo!!!
Mimo wolnego czasu, chętni uczniowie naszej szkoły nie odpoczywali od sportu, przez 3 dni uczestnicząc w grach, zabawach i rywalizacji sportowej. Tańce, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, unihokej, tenis stołowy - każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście tym razem chodziło tylko i wyłącznie o dobrą zabawę oraz spędzenie tego czasu razem. Dołączamy krótką relację w postaci zdjęć.
33
"Babcia i Dziadek"
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia - wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie. Na warsztatach z origami dzieci stworzyły prawdziwe portretowe arcydzieła.
Taneczne ferie
Poniedziałek nie musi być nudny. W naszej szkole jak zawsze jest wesoło, a tym razem również tanecznie. Foto relacja jest tego najlepszym dowodem.
"Choinka"
Jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku szkolnym jest zabawa karnawałowa, zwana popularnie „choinką”, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami i zaproszonymi przyjaciółmi.
W tym roku, w naszej szkole zabawa odbyła się 11 stycznia 2020 r. Tym samym otworzyła ona symbolicznie okres ferii zimowych. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową udekorowaną łańcuchami wykonanymi przez uczniów. W szkole zaroiło się od piratów, policjantów, królów, ... Były wróżki, księżniczki, motyle i różne inne postaci z bajek...Tak barwne i niezwykłe stroje sprawiły, że niektórzy byli nie do poznania, zaś inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. W przerwach zabawy dzieci mogły posilić się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem. Na drugą część zabawy choinkowej przewidziano gwóźdź programu - wizytę świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom długo oczekiwane prezenty, czyli paczki pełne smakołyków.
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz rodzicom za przygotowanie i zorganizowanie tak wyczekiwanej przez dzieci zabawy. Wspólna praca rodziców, dzieci i nauczycieli sprawiła, że takie wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich.
Tekst: Jolanta Gorgol
43
Uczniowie naszej szkoły na 28. Finale WOŚP
12 stycznia 2020 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wystąpiła podczas Koncertu Noworocznego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!
Wielkie brawa dla naszych Uczniów oraz gorące podziękowania dla Rodziców i Opiekunów za zaangażowanie i obecność!
10
Warsztaty plastyczne
13 stycznia 2020 r. w ramach szkolnego programu „Bajeczne ferie sportowe i artystyczne” odbyły się warsztaty plastyczne, które prowadziły wychowawczyni klasy I - Joanna Kruk, wychowawczyni klasy III - Dorota Misztal-Szyszko oraz nauczycielka plastyki pani Katarzyna Kalicka. Uczniowie mieli okazję stworzyć piękne ozdoby wielkanocne w postaci pisanek. Zdobiliśmy akrylowe jajka wielkanocne metodą decoupage stosując technikę serwetkową. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i inwencją twórczą, jednocześnie mogły zobaczyć w jaki sposób można spędzić czas wolny podczas ferii zimowych bez śniegu, sanek, bałwana…. A powstałe ozdoby zostaną wykorzystane podczas Świąt Wielkanocnych.
Test: Dorota Misztal-Szyszko, Joanna Kruk
7
Informacje
W czasie IV Orszaku Trzech Króli w gminie Wojciechów mieszkańcy gminy do puszek podarowali 145 złotych (sto czterdzieści pięć złotych). Jak zawsze pieniądze były zbierane na polskie dzieci z ubogich rodzin. Z 5 szkół w naszej gminie w Orszaku wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Miłocinie.
Andrzej Moroz
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 10 stycznia 2020 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Monika Szumera – dyrektor szkoły otworzyła uroczyście akademię i powitała przybyłych gości w osobach kochanych babć i dziadków oraz głównych sprawców tego wydarzenia, czyli wnuczęta, ich rodziców. W tym niezwykle miłym wydarzeniu wzięli również udział: przedstawiciel Rady Powiatu oraz Wójt Gminy Wojciechów – dr Artur Markowski. W swoich wystąpieniach podkreślili, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywali i odgrywają dziadkowie. Nie szczędząc ciepłych słów życzyli Seniorom w Dniu ich święta wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i radości. Wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny „Kolęda dla Babci i Dziadka”, przepełniony miłością, wdzięcznością i radością zawartą w słowach recytowanych wierszy, oraz w tańcach. W ten sposób wnuczęta mogły odwdzięczyć się swoim dziadkom za ich codzienną miłość, troskę i ciepło domowego ogniska. Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani upominkami i słodkimi buziakami. Wielką pomoc w organizacji tej uroczystości okazali rodzice, zapewniając poczęstunek. Szczęśliwe i wzruszone twarze babć i dziadków dały wyraz temu, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Dziękujemy i zapraszamy za rok.
Tekst: Dorota Misztal Szyszko
32
Godziny dzwonków
Środa 23.04.2025
Kalendarz
brak danych