• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Pamięć o nich uczczona została w naszej szkole uroczystym apelem, poświęconym przybliżeniu historii oraz osobom związanym z tymi wydarzeniami. Minutą ciszy społeczność szkolna uhonorowała śmierć poległych żołnierzy.

            Klasy I-III wykonały tematyczne plakaty.

            W klasach IV - VIII odbyły się lekcje poświęcone tej tematyce.  

            Uwieńczeniem uroczystości był udział wszystkich klas w XI Edycji biegu ,,Tropem Wilczym", którego celem jest upamiętnienie  Żołnierzy Wyklętych.

          • „Tydzień wyboru drogi kształcenia”

          • Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim –

            „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.

            W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.

            Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:

            1)      500 303 388

            2)      509 731 851

            3)      668 356 436

            4)      881 238 455

            5)      605 635 605

            Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .

             

          • Tłusty czwartek u przedszkolaków

          • „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,

            a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

             

            Tłusty czwartek – to jeden z najbardziej przyjemnych oraz oczekiwanych dni w roku – daje nam możliwość smakowania ulubionych pączków czy faworków bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia 😊.

            Jest to tradycja szczególnie uwielbiana przez dzieci. Zorganizowane tego dnia w grupie dzieci 3-4-letnich zajęcia dydaktyczne były okazją do świetnej zabawy, nauki oraz stanowiły możliwość  przypomnienia i kultywowania polskich obyczajów. Tego dnia w sali przedszkolaków było pysznie, słodko, pachnąco oraz bardzo wesoło.

             

            Katarzyna Kutyła

          • Walentynki 2023 w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie

          • Samorząd Uczniowski z Wolontariatem pod opieką P. Renatki Rakuś i P. Ewelinki Poleszak zorganizowały dla naszej szkoły słodkie  walentynki :)  

            W tym dniu -14 luty - była poczta walentynkowa, kiermasz słodkości na którym można było zakupić przepyszne mufinki, galaretki, ciasteczka a w tle leciały miłosne piosenki przy których można było potańczyć :)

            Każdy uczeń miał też za zadanie założyć w tym dniu coś czerwonego. 

            Pieniążki zebrane ze sprzedaży podczas kiermaszu słodkości wsparły finansowo SU i Wolontariat za co bardzo dziękujemy! Serdeczne podziękowania dla uczniów SU i Wolontariatu oraz ich rodziców którzy przygotowali te wszystkie deserki - DZIĘKUJEMY 

          • Międzynarodowy Dzień Pizzy

          • 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy – święto najpopularniejszego dania na świecie. Podczas zorganizowanych zajęć przedszkolaki poznały historię pizzy, sposób jej wykonania oraz to z jakich składników można ją zrobić. Wykorzystując opowieść ruchową oraz masażyk relaksacyjny  mogły wcielić się w rolę kucharza/pizzermana. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych salę zamieniliśmy w pizzerię – dzieci kroiły składniki, wałkowały ciasto, układały je na blaszce, smarowały sosem, dekorowały  ulubionymi składnikami – salami, pieczarkami, papryką, pomidorkami, serem.

            Dla wszystkich była to ogromna frajda. Po upieczeniu pizzy w przedszkolnej kuchni, dzieci        w ciszy smakowały swoje dzieło – mniam, mniam. Było smacznie i pachnąco.

             

            Katarzyna Kutyła

          • Stop suszy!

          • Pod tym hasłem zostały przeprowadzone zajęcia przyrodnicze w klasie I i III. Lekcję poprowadziły wspólnie Panie:  Dorota Misztal - Szyszko i Joanna Kruk. Uczniowie zostali zaznajomieni z zagadnieniami dotyczącymi zasobów wodnych i skutków braku wody - suszy. Poznawali największe rzeki Polski, schemat krążenia wody w przyrodzie oraz sposoby oszczędzania wody i zapobiegania suszy. Na zajęciach gościliśmy przedstawiciela Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie - Panią Beatę Szołno-Szczepanik. Na zakończenie zajęć obdarowała ona uczestników lekcji drobnymi upominkami, a na rzecz szkoły przekazała edukacyjny zestaw do filtrowania wody.

          • ZAJĘCIA FERYJNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          •             W naszej placówce w okresie ferii zimowych przedszkolaki spędzały czas aktywnie i wesoło. Była to doskonała okazja do zabawy, aktywności ruchowej, rozwijania swoich zdolności i zainteresowań oraz relaksu i poznania nowych technologii. Dzieci wzięły udział w zajęciach modelowania przestrzennego, na  których korzystały ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.  Poznawały tajniki posługiwania się długopisem 3D, którym mogły rysować obrazek np. kotka.    

             

            Ewa Mańka

          • ZABAWA CHOINKOWA

          • Dnia 1 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa:) zabawa była świetna:) dzieci i młodzież bawiła się bardzo dobrze:)  a stroje były piękne! 

            Oprócz dobrej muzyki odbyły się zabawy taneczne/konkursy z nagrodami prowadzone przez P. Ewelinke Poleszak oraz pyszny poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców za co DZIĘKUJEMY :) 

          • Zabawa Andrzejkowa

          • Samorząd Uczniowski  wraz z Wolontariatem pod okiem opiekunów : p. Eweliny Poleszak, p. Renaty Rakuś, p. Joanny Kruk stanęli na wysokości zadania :) 

            Podczas dyskoteki andrzejkowej sprawdzić sie można było podczas różnych wróżb:) 

            Z pomocą naszej Rady Rodziców można było kupić przepyszne zapiekanki, popcorn oraz zjeść coś słodkiego.

            Dziękujemy

          • „Ile waży Święty Mikołaj?” edycja 2022

          • Charytatywna zbiórka monet

            „Ile waży Święty Mikołaj?” edycja 2022

            Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                                                 Jan Paweł II.

                                    Uczniowie naszej szkoły, tym razem z klas : „O”, II, III i V po raz kolejny wzięli udział w konkursie pt. „Ile waży Święty Mikołaj?”.
            W tym roku szkolnym 2022/23 była to  VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Charytatywnego organizowanego przez Fundację „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest promocja postaci prawdziwego Św. Mikołaja, biskupa Miry, jako patrona dzieci i młodzieży oraz promocja idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka.

            Konkurs polegał na zbiórce monet w klasach, która w tym roku trwała od 17 10 2022r.  do  31 01 2023r.

            Naszym uczniom udało się uzbierać kwotę 91,29 zł ( 1591 sztuk monet), która po przeliczeniu na grosze i pomnożeniu przez wagę 1 grosza (1,46 grama), dała wynik prawie  325 gram na 1 ucznia biorącego udział w akcji. Właśnie tyle - w odpowiedzi na postawione w tytule konkursu pytanie - waży nasz „międzyklasowy” Święty Mikołaj! Po dokładnym przeliczeniu uzyskana suma została przekazana jako wsparcie funduszu przeznaczonego na stypendia dla wychowanków fundacji. Dzięki temu mogą oni zdobywać przydatną wiedzę oraz rozwijać swoje pasje i talenty.

            Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy jako podziękowanie za udział w konkursie oraz za wsparcie realizacji misji dobrego wychowania.

            Ranking finałowy i rozstrzygnięcie konkursu zostaną  opublikowane do 31marca  2023 roku na stronie internetowej organizatora.

            Koordynator akcji w placówce - Jolanta Gorgol

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024