• Dzień mediacji w szkole

          • Już kolejny rok w naszej szkole nie mogło obyć się bez DNIA MEDIACJI W SZKOLE pod okiem naszych mediatorów szkolnych czyli p. Marii Pydy  p. Renaty Rakuś, p. Eweliny Poleszak. 

            Na korytarzu szkolnym przygotowana była ciekawa gazetka a pod koniec zajęć lekcyjnych uczniowie wzięli  udział w konkursie plastycznym na temat MEDIACJI. Nasi  uczniowie bardzo dobrze wiedzą co to jest MEDIACJA, i jakie są zasady MEDIACJI - Brawo :) 

            Wyniki konkursu: 

            I miejsce - Łucja Kl. III

            II miejsce - Julia Kl. III , Nicola Kl. III

            III miejsce - Klaudia Kl. III, Antoni Kl. III

            Wyróżnienie: Krzysztof Kl. III, Ksawery Kl. III

            GRATULUJEMY:) 

          • Przerwa na czytanie 2022

          • Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” dnia 25 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod nazwą „Przerwa na czytanie”.

            Cele akcji to m.in: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Na terenie szkoły - na dolnym i górnym korytarzu oraz w bibliotece  przygotowanych zostało 12 tematycznych „Stref Czytania”: bajeczek i wierszyków, bajek i baśni, legend, lektur, poezji, komiksów, a także: mitologiczno-fantastyczna, historyczna, geograficzna, historyczna, przyrodnicza, „nasze zwierzaki” oraz najchętniej odwiedzana przez najmłodszych strefa „kocia”. W miejscach tych oprócz wyeksponowanej ciekawej literatury były również przygotowane wygodne miejsca do czytania. Wszyscy obecni tego dnia w szkole – zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i maluchy z oddziałów przedszkolnych – włączyli się w bicie rekordu czytania.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

            #przerwanaczytanie

            Agata Trojanowska-Marzęda

            n-l bibliotekarz

          • W hołdzie dla Niepodległej

          • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Uroczystość rozpoczęła inscenizacja, podczas której uczniowie w przebraniach zaborców, zniewolonej Polski, Piłsudskiego i żołnierza przedstawili tragiczne losy naszej ojczyzny oraz moment wyzwolenia spod jarzma zaborców. Odgrywane sceny uzupełniały wiersze i muzyka patriotyczna.

            Przedstawienie zakończył taniec patriotyczny z flagami w wykonaniu uczniów z klasy VIII.

             

             

            Małgorzata Król

            Ewelina Zielonka

          • W samo południe zaśpiewaliśmy razem hymn!

          • W dniu 10 listopada 2022 roku, w przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości, punktualnie o godz 12:00 – a więc w samo południe – uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” podczas zajęć szkolnych.

            Pomysłodawcą i koordynatorem kolejnej edycji akcji „Niepodległa do Hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”. W ramach tej zapoczątkowanej w 2018 roku akcji, Polacy śpiewają hymn w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc.

            Nasza społeczność szkolna w tym roku włączyła się w „Niepodległą do Hymnu” i wspólnie pokazaliśmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

             

            #niepodlegladohymnu

             

            Oprac. Agata Trojanowska-Marzęda, Jolanta Gorgol

          • SZKOŁA DO HYMNU 2022

          • Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki polegającej na wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

            Akcja ta zapoczątkowana została w 2018 roku, kiedy obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Co roku bierze w niej udział około 20 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz ponad 100 szkół polonijnych z całego świata, angażując kilka milionów uczniów i setki tysięcy nauczycieli. Wspólne uroczyste i niezwykle podniosłe odśpiewanie naszego hymnu narodowego było jednym z wielu działań podjętych w naszej szkole w ramach świętowania 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

            #SzkołaDoHymnu

             

            oprac. Agata Trojanowska-Marzęda, Jolanta Gorgol

          • Witajcie w naszej bajce!

          • 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a, obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci świąt: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w piątek, czyli w dniu poprzedzającym wspomnianą datę, nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas młodszych przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Było radośnie, kolorowo i ... bardzo bajecznie! Do przedszkola zawitały Czarodziejki, które przeczytały dzieciom wybrane bajki, a następnie poprowadziły wspólne pląsy i zabawy ruchowe w rytm bajkowej muzyki. Natomiast na szkolnych korytarzach niemałe poruszenie wywołało pojawienie się Dobrych Wróżek ze swą Królową na czele, które zaprosiły na inscenizację krótkiej opowiastki H. Sienkiewicza pt. „Bajka”.

            (https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/sienkiewicz-bajka.html)

            To opowieść o czterech Wróżkach, które spotkały się nad kołyską małej księżniczki, aby obdarować ją swymi cennymi darami. Jednak to Królowa Wróżek ofiarowała  dziecku najpiękniejszą, a zarazem najważniejszą w życiu wartość: DOBRO.

            Czytanie dzieciom bajek rozwija ich wyobraźnię i pamięć oraz wzbogaca słownictwo. Bajkowe postaci sprawiają, ze świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Bohaterowie bajek, baśni czy innych fantastycznych opowieści nieraz walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności, ale przecież w zakończeniu każdej z nich zawsze zwycięża dobro.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z bajkowego dnia w naszej szkole :-)

            #DzieńPostacizBajek

          • Szkolny Dzień Języków Obcych

          • "Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem".

            Pod tym hasłem cytowanym za poetą Johannem W. von Goethe rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Szkolnego Dnia Języków Obcych. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami przygotowały jak zwykle bardzo ciekawe prezentacje na temat wylosowanego kraju.

            W tym roku mieliśmy niezwykłe tańce koreańskie zaprezentowane przez klasę V, taniec słowackich górali i góralek z klasy II oraz fantastyczny występ australijskiego kangura i jego ekipy czyli pani Ewy i oddziału przedszkolnego. Klasa III zabrała nas tramwajem do portugalskiej Lizbony, klasa IV przekazała garść ciekawostek na temat Szwajcarii,  natomiast klasa I przedstawiła bardzo ciekawe, choć nieco smutne informacje na temat naszych sąsiadów z Ukrainy, gdzie obecnie niestety toczy się wojna. Mogliśmy również posłuchać wiele niezwykłych informacji na temat dalekiego Egiptu od klasy VI, od klasy VII na temat gorącej Argentyny oraz od klasy VIII o zimnej Norwegii. Maluszki z oddziałów 3 i 4 latków przywitały nas tulipanami i wiatraczkami z Holandii.

            Po tych wspaniałych występach każdy mógł spróbować typowych potraw i przysmaków z każdego prezentowanego kraju. Była to iście królewska uczta. Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tej imprezy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

            opracowała: Renata Rakuś 

    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024