• Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna "ORZEŁ” 2023

• Od 7 do 15 grudnia 2023r. uczniowie klasy trzeciej z naszej podjęli zmagania konkursowe z zakresu edukacji: czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami. Konkurs czytelniczy "Abecadło” - sprawdzał znajomość dwóch baśni: „Królowa Śniegu” i „Brzydkie Kaczątko.” W konkursie ortograficznym "Ortografek” - uczniowie musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych (pisownia ż–rz, h-ch i u-ó ). Konkurs matematyczny "Plusik” – sprawdzał wiedzę poprzez zabawy logiczne na dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 zaś w konkursie plastycznym "Plastuś” - dzieci tworzyły prace na podany temat według własnej koncepcji i dowolną techniką.
            Teraz czekamy na wyniki.

Jolanta Gorgol

• W nocy z 12 na 13 grudnia 1981

• "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku komunistyczne władze działające pod kierownictwem generała Wojciecha Jaruzelskiego wprowadziły na terenie naszej Ojczyzny stan wojenny. Ta grudniowa noc przeszła do historii współczesnej Polski jako symbol zawiedzionych nadziei.

Dzisiaj obchodzimy 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego -uczniowie naszej szkoły upamiętnili tamte wydarzenia uroczystym apelem.

Dzisiaj wieczorem 13 grudnia o godz. 19:30 zapalimy światła w oknach naszych domów, będzie to symboliczny gest pamięci o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

• Dzień Misia w klasie II

• Misie są z nami wszędzie. Uczniom klasy drugiej towarzyszyły w zajęciach wychowania fizycznego. Tego dnia na sali gimnastycznej było dużo śmiechu.

• Klasa 3 z wizytą w Ekopracowni OZE

• 16 listopada 2023 r. uczniowie klasy trzeciej odwiedzili naszą nową szkolną ekopracownię OZE. Wraz z opiekunem pracowni panią Grażynką Łukasik – Okoń i koleżankami z 7 klasy poszukiwali energii przeprowadzając różne eksperymenty. Uczniowie byli bardzo podekscytowani. Podobało im się wyposażenie sali oraz udział w przeprowadzaniu doświadczeń. Już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty.

• 6 grudnia

• 6 grudnia do naszej szkoły zawitał nie tylko Święty Mikołaj, ale też jego świąteczni pomocnicy! Uczniowie klasy pierwszej na lekcji języka angielskiego poznali jedną z tradycji świątecznych z krajów anglojęzycznych - "Elf on the shelf". Razem z panią Agatą Górską wykonali wspaniałe postaci elfów, które zaraz potem zajęły strategiczne miejsca w sali lekcyjnej. Tradycja bowiem mówi, że elfy na zlecenie Świętego Mikołaja obserwują, czy dzieci są grzeczne (wszystko widzą i wszystko słyszą, bo przemieszczają się bezszelestnie), żeby potem przekazać Mikołajowi wszystkie informacje. To właśnie w ten sposób Mikołaj sporządza listę dzieci grzecznych i niegrzecznych. Czy w Waszych domach też są świąteczne elfy? Jeśli tak, pochwalcie się zdjęciami w komentarzach.