• STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA 2022

          • W dniach 5 - 14 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 2 zmagali się z zadaniami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego.

            Uczestniczyli w  konkursach z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej i plastycznej. Konkurs plastyczny „Plastuś” –  trwał od 5 do 9 XII 2022 r. , konkurs czytelniczy „Abecadło” odbył się 12 XII 2022 r., konkurs ortograficzny „Ortografek” – 13 XII 2022 r., a konkurs matematyczny „Plusik” – 14 XII 2022 r.

            Konkurs czytelniczy „Abecadło” sprawdzał znajomość treści utworu literackiego Janiny Porazińskiej - „Pamiętnik Czarnego Noska”. Konkurs ortograficzny „Ortografek” – sprawdzał znajomość następujących reguł ortograficznych: u – ó, ż– rz, h – ch.  Konkurs matematyczny „Plusik” sprawdzał  dodawanie i odejmowanie w zakresie 40, zaś w konkursie plastycznym  „Plastuś” – drugoklasiści mieli za zadanie wykonać na podłożu papierowym, o dowolnym kształcie, ale w formacie nie większym niż A4/ pracę plastyczną na wybrane tematy: 1. pocztówka z postacią z ulubionej bajki lub baśni, 2. magnes na lodówkę /motyw dowolny/, 3. laurka dla babci, 4. krawat dla dziadka.

            Czekamy na wyniki. Podsumowanie edycji odbędzie się  28 lutego 2023 r. Na stronie internetowej Ogólnopolskiego  Projektu Stypendialnego zostanie opublikowany wykaz szkół, w których uczniowie zdobyli tytuł laureata lub finalisty.

            Opracowała - koordynator Jolanta Gorgol

             

          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          • 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu jak zwykle w akcji. Tym razem rozpoczęliśmy kiermasz pierników świątecznych. Starsi koledzy zorganizowali ciekawe zabawy podczas przerw dla młodszych dzieci, a dziewczynki z 7 klasy czytały bajeczki dla najmłodszych przedszkolaczków.  Wszyscy byli bardzo zaangażowani i pomocni.  Dziękujemy za Wasz wkład we wszystkie akcje szkolne i pozaszkolne oraz wielkie serca. Pomaganie jest cool :) Opiekunowie SKW p. Renata Rakuś i Ewelina Poleszak

          • CYRK FOCUS W NASZEJ SZKOLE

          • 5 grudnia 2022 r. w naszej szkol gościliśmy Cyrk Focus. Dwoje artystów sprawiło, że najmłodsi uczniowi naszej społeczności szkolnej bawili się doskonale. Klaun Maniek robił śmieszne miny i ciągle bawił swoimi żartami. Było mnóstwo śmiechu i radości, wielu naszych uczniów brało czynny udział w przedstawieniu. Pani Swietłana pokazywała sztuczki żonglowania piłeczkami, maczugami i obręczami. Był też piękny biały królik, który wzbudził wiele emocji. Oglądaliśmy występy fakira, który chodził po rozbitym szkle i ostrych maczetach. Na zakończenie mogliśmy podziwiać piękną iguanę.

            Wspaniały występ dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.

            Red. Dorota Misztal-Szyszko

          • Lubelskie legendy audiowizualnie

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Stand – Legendy Miasta, który jest realizowany w grudniu 2022 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Anthill. Projekt w oryginalny, multimedialny sposób przybliża uczniom legendy Lublina. W ramach tego na szkolnym korytarzu została ustawiona czasowa wystawa multimedialna (na okres ok. 5-7 dni) w postaci interaktywnego ekranu, na którym prezentowane są legendy lubelskie w formie animacji audiowizualnej. Wyświetlanie treści na ekranie multimedialnym to innowacyjna metoda nauki, która jest dostępna dla wszystkich uczniów w szkole, rozbudza ciekawość, wpływa pozytywnie na motywację oraz angażuje widza w wyświetlaną historię. Legendy zachęcają uczniów do poznania historii miasta oraz innych historii ludowych. Z kolei znajomość historii regionu buduje w młodym widzu patriotyzm lokalny oraz uatrakcyjnia naukę historii.

            Projekt „Stand - Legendy Miasta” zakłada budowanie świadomości lokalnej, poprzez wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej i indywidualnej oraz upowszechnianie wiedzy, historii i pielęgnowanie tradycji z poszanowaniem dziedzictwa narodowego oraz wartości. Zadanie finansowane jest ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

             

            Szkolne koordynatorki projektu:

            Agata Trojanowska-Marzęda

            Jolanta Gorgol

          • KPIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW

          • Zapraszamy wszystkich na kiermasz pierników świątecznych, które zostały przygotowane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły, przy dużej pomocy rodziców i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dużą kreatywność w czasie produkcji tych kolorowych pyszności. Kiermasz rozpoczynamy w poniedziałek 5 grudnia w budynku naszej szkoły.  Zebrane fundusze zostaną przekazane na działalność SU i SKW. 

            Zapraszają koordynatorzy akcji p. Renata Rakuś i p. Ewelina Poleszak. 

          • Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

          • "Kochani nasza szkoła jak co roku bierze udział w akcji "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

            Na naszą szkołę zawsze można liczyć, że pomoże:)

            Zbieramy: (do 15 grudnia)

            Art. szkolne

            Art. Spożywcze (długoterminowe)

            Art. higieniczne

            Chemia

          • Miś - bohater wielu książek

          • Najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce radości, smutki i tajemnice – wydawałoby się, że misie towarzyszyły dzieciom od zawsze. Jednakże kariera misia-zabawki rozpoczęła się wcale nie tak dawno…

            Mianowicie, w listopadzie 1902 r. ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore „Teddy” Roosevelt polował w jednym z lasów stanu Missisipi. Współtowarzysze prezydenta przeznaczyli na trofeum młodego niedźwiadka. Gdy Roosevelt ujrzał bezbronne zwierzątko, odmówił oddania strzału i kazał puścić wolno niedźwiadka. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman, a jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post”. Stała się ona inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta.

             Miś zdobywał coraz większą popularność, stając się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie oraz bohaterem książek, bajek i filmów. 

            Pluszowy miś obchodzi 25 listopada swój światowy dzień.  Z tej okazji uczniowie klasy drugiej zapoznali się z książkami, których bohaterami są misie. Wiele pozycji znaleźli na wystawce zorganizowanej w bibliotece oraz we własnych biblioteczkach domowych. Do najbardziej znanych misiów wśród dzieci należą: Kubuś Puchatek , Miś Paddington, Miś Yogi, Miś Uszatek, Miś Colargol, Gumisie. Uczniowie klasy drugiej rozmawiali na zajęciach o przygodach w/w książkowych i filmowych bohaterów. Mówiły za co najbardziej je lubią oraz wykonywały ich portrety lub kolorowały przygotowane postaci. Na zakończenie zajęć opowiedziały o swoich misiach, które towarzyszą im na co dzień w domowym zaciszu.

            Opracowała- Jolanta Gorgol

          • Kino w szkole

          • Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy w naszej szkole seanse filmowe dla uczniów. Dzieci z klas I-III obejrzały zabawny film animowany, a dla uczniów IV-VIII zaproponowaliśmy kino familijne o tematyce świątecznej. Każdy mógł przynieść ulubioną poduszkę, ciepły kocyk oraz przekąski, aby poczuć magię nadchodzących świąt. Biletem wstępu były zabawki i artykuły plastyczne, które przekazaliśmy na rzecz fundacji  „Mam marzenie” w ramach zbiórki dla dzieci przebywających w szpitalu dziecięcym w Lublinie. Część zebranych darów jak gry oraz artykuły szkolne zostanie przekazana dla dzieci przebywających w domu dziecka w Przybysławicach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za szczodrość, którą okazaliście przynosząc ogromną ilość zabawek i przyborów plastycznych. Pamiętajcie! Dobro powraca!!! Opiekunowie SKW i SU: p. Ewelina Poleszak i p. Renata Rakuś.

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
            Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. W tym dniu każda klasa w formie litu otrzymała zadanie polegające na okazywaniu życzliwości przynajmniej 10 osobom dziennie. List kończył się pozdrowieniem „Niech uśmiech na Waszych twarzach zagości, bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości.”

            W świetlicy środowiskowej każdy mógł w formie interaktywnej wylosować dla siebie „DOBRE SŁOWO”. Chętnych było bardzo wielu, zarówno najmniejsi, jak i ci więksi i najwięksi przychodzili po „Dobre Słowo”.

             

          • Zdrowe śniadanie

          • W listopadzie uczniowie klasy I uczestniczyli w realizacji programu „Śniadanie daje moc”.  W tym roku uwaga dzieci skupiła się na poznawaniu właściwości odżywczych warzyw i owoców. Pierwszoklasiści własnoręcznie przygotowali owocowe szaszłyki jako witaminowe przekąski po drugim śniadaniu.

          • Uroki jesieni

          • "Leaves on the pumpkin. Leaves on the tree. Leaves on the house. Leaves on me!"

            Choć w kalendarzu jeszcze jesień, widok za oknem coraz bardziej przypomina zimę. Przypomnijmy sobie cieplejsze dni, podczas których uczniowie klasy 1 wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią Agatą Górską, podziwiali uroki jesieni w Miłocinie. 

            "Leaves on the pumpkin. Leaves on the tree. Leaves on the house. Leaves on me!"

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię powstania tej kochanej przez dzieci zabawki. Bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy miś", „Jadą, jadą misie", „Gumi Miś”. Dzieci zostały obdarowane medalem oraz dyplomem ,,Przyjaciel Pluszowego Misia”. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

            Opr. Ewelina Zielonka

          • Tydzień o kosmosie.

          • Przez cały tydzień dzieci zdobywały wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych m.in. chodziły po nieznanej planecie pokrytej kraterami. Bardzo chętnie śpiewały nowo poznaną piosenkę „W układzie słonecznym”. Oglądały planety, rakiety, gwiazdy wyświetlane na projektorze. Jak wyglądają pojazdy kosmiczne oraz miały okazję wyruszyć w lot na Marsa w towarzystwie własnoręcznie wykonanego ufoludka. Dzieci stworzyły swój maleńki kawałek kosmosu. Był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

             

            Opr. Ewelina Zielonka

    • Godziny dzwonków

      Piątek 10.05.2024